У Харкові перевидали "Гомерівські гімни"

Книга харківського філолога Олексія Деревицького була видана понад сто років тому та досі не втратила свого значення
Depo.
17 листопада 2016 15:29
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міськради, "Гомерівські гімни" - це збірка з тридцяти трьох поетичних творів, написаних гекзаметром і присвячених давньогрецьким богам - Аполлону, Деметрі, Афродіті, Гермесу та іншим.

Як відзначають вчені, незважаючи на те, що з часу публікації книги Деревицького пройшло понад ста років (видана у 1889 році у Харкові), вона не втратила свого наукового значення. До теперішнього часу робота вченого - єдине велике дослідження гомерівських гімнів у вітчизняному літературознавстві.

Презентація перевиданої книги пройде 18 листопада у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна (пл. Свободи, 4). Презентацію організувало Харківське міське товариство "Геліос" в рамках XVI Днів грецької культури. Початок презентації - о 16:00.

Довідка Depo.Харків. Олексій Миколайович Деревицький (1859-1943) - видатний філолог-еллініст, історик, дослідник давньогрецького і ранньохристиянського мистецтва і літератури. Народився 8 березня 1859 року в Харківській губернії. Навчався на історико-філологічному факультеті Харківського університету.

У 1884 році після закінчення навчання був залишений в університеті стипендіатом, а в 1887 році був затверджений на посаді приват-доцента. У 1889 році Деревицький захистив в Санкт-Петербурзькому університеті магістерську дисертацію "Гомеричні гімни. Аналіз пам'ятника в зв'язку з історією його вивчення", а в 1891 році в Харківському університеті - докторську дисертацію "Про початок історико-літературних занять в Стародавній Греції" і отримав ступінь доктора грецької словесності. У 1892-1893 роках учений працював у Харківському університеті на посаді екстраординарного професора на кафедрі класичної філології.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків