У Харкові парафіяни храму протестують проти перетворення каплиці на пивбар

Прихожани Свято-Дмитрівського храму Харкова протестують проти перетворення колишньої каплиці на пивний бар
Depo.
16 червня 2016 17:07
ФОТО: depo.ua
У Харкові парафіяни храму протестують проти перетворення каплиці на пивбар
У Харкові парафіяни храму протестують проти перетворення каплиці на пивбар

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у заяві парафії Свято-Дмитрівського храму на ім'я начальника ГУНП України в Харківській області Анатолія Дмитрієва, прокурора Харківської області Юрія Данильченка, голови Харківської ОДА Ігоря Райніна, мера Харкова Геннадія Кернеса.

Члени релігійної громади просять захистити конституційне право парафіян на вільне сповідання віри, "що опинилося під загрозою через провокаційний і блюзнірський намір перетворення колишньої каплиці Свято-Дмитрівського храму (Полтавський шлях, 44) на пивний бар".

"Парафіяльна громада звернулася з заявою до місцевих органів влади, але відповідь Холодногірської районної державної адміністрації засвідчила фактичну підтримку бізнес-проекту щодо відкриття пивного бару в каплиці та ворожу настанову адміністрації щодо Свято-Дмитрівської парафії", - йдеться у заяві.

На думку парафіян, розташування в безпосередньому сусідстві до храму пивного бару "є викликом для релігійних почуттів мешканців Харкова, що належать до християнської Церкви".

"Такого не дозволяла собі навіть радянська атеїстична влада. Виникає джерело постійної небезпеки для парафіян, а також постійне джерело антисанітарії, яким є в нас пункти продажу пива. Скромні зусилля парафіяльної громади по створенню зеленої оази на Полтавському шляху, не помічені й не оцінені Холодногірською районною адміністрацією, будуть зведені нанівець. А майбутні будівельні роботи по відновленню дзвіниці створюватимуть небезпеку для відвідувачів пивного бару", - наголошують автори заяви.

У парафії зазначили, що вже надійшли "пропозиції допомоги" від голів Харківського крайового братства апостола Андрія Первозваного Вадима Приходченка, обласних організацій ВО "Свобода" Ігоря Швайки, "Правого сектора" Юрія Пономаренка та інших.

"Попри те, що парафіянами Свято-Дмитрівського храму Харкова є переважно представники світу науки, освіти, культури, парафіяльна управа не може гарантувати того, що обурені парафіяни, позбавлені захисту держави, не вирішать самотужки захистити свої громадянські права й особисту безпеку. Це може викликати серйозний конфлікт, до якого долучаться патріотичні сили Харкова", - наголошується в тексті заяви.

Релігійна громада в заяві висловила прохання запобігти перетворенню культової будови – каплиці Свято-Дмитрівського храму Харкова – на пивний бар, виявити й покарати винних у незаконному вилученні культової споруди з муніципальної власності, скасувати акти купівлі-продажу будівлі та ліцензування пункту продажу пива в безпосередній близькості до релігійної установи та сприяти поверненню всіх церковних споруд Свято-Дмитрівського храмового комплексу Свято-Дмитрівській парафії Харкова.

У коментарі Depo.Харків голова Холодногірськой райадміністрації Максим Мусєєв зазначив, що у підприємця, який відкрив пивний бар у колишній каплиці храму, є всі правовстановлюючі документи. Він додав, що інформація про цю торговельну точку передана до Департаменту підприємництва, який компетентний вирішувати питання підприємницької діяльності.

Висловлюючи свою думку, чи потрібно власнику пивбару переглянути рішення щодо місця розміщення торговельної точки, Мусєєв сказав: "Я вважаю, що потрібно, звичайно. Однак я юридичних важелів впливу не побачив. Можливо, будуть нові обставини. Сьогодні правових підстав продиктувати підприємцю своє рішення немає".

Як повідомляв Depo.Харків, у квітні 2016 року на стінах колишньої каплиці Свято-Дмитрівського храму Харкова, в якій до 1929 року ховали спочилих, з’явилося рекламне оголошення: "Магазин разливного пива". Невідомий бізнесмен викупив приміщення і вирішив перетворити його на пивний бар "Пивная лавка".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків