У Харкові органну залу філармонії відкриють 20 серпня, - Райнін

Органна зала Харківської філармонії відкриється в суботу, 20 серпня
Depo.
9 серпня 2016 16:29
ФОТО: depo.ua
У Харкові органну залу філармонії відкриють 20 серпня, - Райнін
У Харкові органну залу філармонії відкриють 20 серпня, - Райнін

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської облдержадміністрації, сьогодні, 9 серпня, голова Харківської ОДА Ігор Райнін проінспектував готовність першого пускового комплексу обласної філармонії до відкриття.

Керівник області зазначив, що роботи в органній залі вже виконані в повному обсязі.

"20 серпня відбудеться урочисте відкриття першого пускового комплексу філармонії. Це велика подія для Харківської області і справжнє свято для всіх харків'ян в переддень Дня незалежності. Думаю, що наш оркестр покаже все, на що здатний, і продемонструє унікальні акустичні можливості цієї зали", - сказав Райнін.

Він підкреслив, що нова органна зала - найкраща в Україні і, на думку фахівців, - одна з кращих в Європі.

Наступним етапом реконструкції філармонії, за словами керівника облдержадміністрації, стане будівництво великої зали.

"Органна зала будувалася 10 років. Ми за півтора року закінчили будівництво, хоча за графіками на ці роботи потрібно 3-4 роки. Ми звикли все робити швидко. Тому відразу ж переходимо до будівництва другого пускового комплексу – великої зали Харківської обласної філармонії. Ми будемо робити все можливе, щоб в 2019 році ця зала була відкрита", - підкреслив голова Харківської ОДА.

Як розповів головний диригент Харківської обласної філармонії Юрій Янко, під час відкриття органної зали 20 серпня артисти філармонії дадуть невеликий концерт, який продемонструє всі можливості зали. Глядачі почують, як в унікальному по акустиці приміщенні звучить спів соліста, соло на фортепіано, оркестр і хор.

"Завдяки змінній конструкції стелі, ми можемо перебудовувати акустику зали в залежності від виступу - цю можливість ми продемонструємо під час концерту", - пояснив Янко.

Сам орган, за словами диригента, харків'яни почують вже в листопаді.
"5 вересня ми очікуємо приїзд команди німецьких фахівців, які будуть займатися інтонуванням органу. Для цього знадобиться близько двох місяців", - зазначив Янко.

У Харкові органну залу філармонії відкриють 20 серпня, - Райнін - фото 1

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків