У Кернеса оголосили конкурс на пам’ятник, що стоятиме на місці улюбленого Леніна мера

У Харкові серед умов конкурсу - максимальне збереження дерев
Depo.
2 листопада 2016 17:14
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради, оголошено відкритий бліц-конкурс на ескіз-ідею пам’ятного знака на майдані Свободи.

Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 2 листопада, на засіданні виконавчого комітету Харківської міської ради.

Як повідомив директор Департаменту містобудування, архітектури та генерального плану Олексій Садовський, до конкурсного проекту є чіткі вимоги, серед яких - максимальне збереження дерев при установці пам'ятника.

Виконком міськради, який є замовником конкурсу, залучає до його організації Харківську обласну організацію Національної спілки архітекторів України, Харківську обласну організацію Національної спілки художників України, Харківську організацію Спілки дизайнерів України.

Завданням конкурсу є визначення кращого об’ємно-просторового та ідейно-художнього рішення пам’ятного знака на майдані Свободи у Харкові.

Конкурс проводиться на благодійних засадах, реєстраційний внесок для його учасників не передбачений. Проекти подаються на конкурс анонімно, так само анонімно вони будуть передані на розгляд журі.

Розробка конкурсних матеріалів триває від дати оголошення Конкурсу до 16 січня 2017.

За словами Андрія Садовського, оцінювати роботи буде професійне журі з 13 осіб, серед яких - архітектори, художники, діячі культури, історики, - з 16 по 20 січня 2017 року.

Переможець конкурсу має бути оголошений після 23 січня 2017 року.

Як повідомляв Depo.Харків, мер Харкова Геннадій Кернес виступав із заявами, що відновить знесений на площі Свободи пам'ятник Леніну у первісному вигляді.

Довідка Depo.Харків. Пам'ятник Леніну на площі Свободи в Харкові був знесений наприкінці вересня 2014 року під час мітингу проукраїнських сил. Після знесення мерія Харкова позивалася до тодішнього голови Харківської ОДА Ігоря Балути та самої ОДА з вимогою відновити монумент. Суди мерія Кернеса програла.

У 2016 році Харківська міська рада на проведення демонтажу постаменту виділила 1,7 млн грн.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків