У Харкові обленерго попередило про відключення всього транспорту, - міськрада

"Харківобленерго" попередило про відключення Салтівського та Жовтневого трамвайних депо, тролейбусного депо №2 і 3 і 20 тягових підстанцій
Depo.
8 вересня 2016 16:58
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської міської ради, відключення заплановані на 10 вересня.

У свою чергу перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов заявив, що попередження АК "Харківобленерго" про відключення 10 вересня об'єктів КП "Міськелектротранссервіс" порушує всі раніше досягнуті домовленості з Харківською міською радою.

"Ми вели довгі переговори, процес зрушився з мертвої точки. Те, що сьогодні нас попереджають про відключення, - це порушення всіх домовленостей. Було вирішено, що комунальні підприємства, у яких є борг, а це також "Харківводоканал" і "Харківські теплові мережі", будуть щодня оплачувати ту частину боргу, яку в змозі. Ми виконуємо свої зобов'язання, проплати йдуть", - сказав Терехов.

Перший віце-мер зазначив, що для вирішення питання з боргом необхідна допомога держави. Зокрема, заборгованість "Міськелектротранссервіс" виникла через те, що з держбюджету більше не компенсуються кошти за перевезення пасажирів пільгових категорій.

"Заборгованість "Міськелектротранссервіс" перед "Обленерго" на сьогодні - 50 млн грн, станом на 1 січня вона становитиме 87 млн грн. На сьогодні держава нам винна за перевезення пільгового контингенту близько 270 млн грн, а на 1 січня ця сума складе 404 млн грн. Рішення щодо погашення заборгованості без участі уряду знайти неможливо», - зазначив Терехов.

Крім того, він нагадав, що міський електротранспорт працює в цілодобовому режимі, тому "Харківобленерго" не має права відключати об'єкти "Міськелектротранссервісу". У разі невиконання домовленостей місто звернеться до суду.

Як повідомляв Depo.Харків, станом на 1 вересня борг "Міськелектротранссервіс" перед компанією "Харківобленерго" становив 42,5 млн грн, "Харківській теплові мережі" – 94,8 млн грн, "Харківводоканал" – 646,7 млн грн.

В обленерго попередили про можливість віялових відключень електроенергії в Харкові.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків