У Харкові немає фахівців для американського "Джерела нейтронів", - держрегулятор

Фахівці Держатомрегулювання і представники Департаменту енергетики США обговорили процес монтажу Джерела нейтронів на базі ННЦ "ХФТІ" в Харкові

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

За відомостями ДІЯРУ, з боку українського регулятора в зустрічі взяли участь голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков та директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Ігор Шевченко.

Американська сторона була представлена Національною адміністрацією ядерної безпеки Департаменту енергетики США під керівництвом Директору офісу вивозу матеріалів Скоттом Рокером, Посольством США в Україні; також участь в зустрічі взяли співробітники Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут".

Під час зустрічі представники Держатомрегулювання підкреслили важливість виконання ННЦ "ХФТІ" всіх вимог українського законодавства щодо дотримання ядерної та радіаційної безпеки, особливо з огляду на розташування цього ядерного об'єкту в місті-мільйоннику Харкові.

"Державна інспекція ядерного регулювання України висловила стурбованість рівнем підготовки персоналу, який безпосередньо забезпечуватиме пуск та експлуатацію ядерної підкритичної установки "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів" в м. Харкові, системою його підготовки, перевірки знань тощо", - йдеться в повідомленні.

У свою чергу представники Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" та Департаменту енергетики США висловили подяку Держатомрегулювання за плідну робочу співпрацю щодо розгляду документів, що подуються ліцензіатом (ННЦ "ХФТІ"), та запевнили щодо прискорення робіт з підготовки персоналу та передбачених чинним законодавством України документів, в т.ч. попередній звіт з оцінки безпеки.

Довідка Depo.Харків. Співпраця України і США з будівництва дослідної ядерної установки "Джерело нейтронів" почалася в 2010 році. Техніко-економічне обґрунтування будівництва установки затвердили в 2012, проект - у травні 2013, після чого розпочалося будівництво.

Створення установки профінансував уряд США (на понад 70 млн дол.) в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану. Установка включає в себе: підкритичну збірку, нейтрон-виробляючу мішень, лінійний прискорювач електронів з каналом транспортування пучка електронів, джерело холодних нейтронів, експериментальні нейтронні канали для ядерно-фізичних досліджень, системи технічного забезпечення роботи установки.

Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей піде на зарплати науковцям.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #США