У Харкові нацгвардійцям проводять навчання за стандартами НАТО

У Харкові первинну військову підготовку курсантів проводять за стандартами НАТО
Depo.
8 серпня 2016 17:50
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Національної академії Національної гвардії України, до навчального центру Академії прибула група інструкторів Нацгвардії з метою навчання бійців принципіально новим підходам до бойової підготовки.

Зокрема, прибули спеціалісти з тактичної підготовки і тактичної медицини. Самі інструктори - офіцери та службовці Нацгвардії, які підтвердили свою кваліфікацію за певним фахом на чисельних міжнародних навчаннях у США, Франції, Італії і в інших країнах.

"Ми вирішили почати апробацію нашої програми саме з цих двох напрямів, адже вони є першочерговими на полі бою для кожного бійця. Проведені заняття дозволять курсантам набути необхідних азів військової справи, які використовують в арміях країн НАТО. На початковому етапі ми зосереджуємося саме на правильних індивідуальних діях курсантів і базових навичках", - зауважив начальник групи інструкторів підполковник Андрій Дорошенко.

Курс розпочинається із змістовного теоретичного блоку, де інструктори у стислій та ємній формі доводять основні поняття і назви, а також наводять приклади кращого бойового досвіду інших країн.

"У своєму блоці тактичної підготовки я намагаюся максимально заповнювати теоретичну частину практичною складовою. Після доведення загальних теоретичних положень ми одразу приступаємо до відпрацювання. На початку це - бойова і вільна стійка, різновиди носіння зброї, порядок пересування по місцевості, робота в двійках", - коментує хід своїх занять офіцер групи інструкторів старший лейтенант Руслан Бачук.

Водночас, на тактичній медицині розпочинають з правил оцінки ситуації на полі бою і зі способів перенесення поранених в залежності від обставин. Паралельно на другій навчальній точці інструктор проводить ознайомлення із джгутом і демонструє, як і навіщо його застосовувати.

"Заняття дуже насичені й інтенсивні. Я вступив до Національної Академії, вже будучи військовослужбовцем за контрактом і маючи досвід антитерорестичної операції, проте щоразу я тут отримую нові знання. Я порівнюю все, чому тут вчать, з тим, що я вже знаю зі служби і з допомогою інструкторів ми знаходимо оптимальне рішення", - поділився враженнями старший солдат Андрій Джигола.

Курси триватимуть 2 тижні, протягом яких курсанти опанують первинні навички з тактичної підготовки і тактичної медицини та складуть комплексні іспити з отриманих знань.

У Харкові нацгвардійцям проводять навчання за стандартами НАТО - фото 1

У Харкові нацгвардійцям проводять навчання за стандартами НАТО - фото 2

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків