У Харкові нардеп вимагає повернути проспекту ім'я маршала Жукова

Народний депутат України Віталій Хомутиннік вимагає відновити назву проспекту Маршала Жукова у Харкові
Depo.
5 вересня 2016 14:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі Харківської обласної організації "Відродження", керівник депутатської групи "Партія "Відродження", народний депутат України Віталій Хомутиннік звернувся до Президента із вимогою відновити назву проспекту Маршала Жукова у Харкові.

Ідея звернення виникла після зустрічі із виборцями Харкова, жителями Немишлянського (в минулому – Фрунзенського) району міста, де розташований проспект Маршала Жукова.

Як зазначає народний депутат, перейменування проспекту Маршала Жукова було проведене незаконно, оскільки раніше громада міста Харкова виступила проти цієї ініціативи.

"У 2015 році під час проведення громадських слухань щодо перейменування вулиць міста Харкова в рамках декомунізації питання з приводу перейменування проспекту Маршала Жукова не виносилося. Згодом Харківська міська рада на своєму засіданні прийняла рішення не проводити перейменування проспекту Маршала Жукова, оскільки територіальна громада міста Харкова виступала проти цього", - йдеться у зверненні.

Проте, не зважаючи на це, 17 травня 2016 року розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від № 181 "Про перейменування об'єктів топоніміки м. Харкова", проспект Маршала Жукова було перейменовано на проспект Петра Григоренка. Таке рішення було прийнято без громадських слухань та обговорень.

"А отже, прийнято в порушення вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", - зазначається у зверненні.

Як пояснив народний депутат, харків’яни не сприймають нову назву проспекту Маршала Жукова, але більше людей обурює той факт, що їх думки з приводу перейменування проспекту не спитали.

"Підміна думки громадськості власними переконаннями представників виконавчої влади не просто є некоректним по відношенню до харків’ян, а й порушує вимоги закону про декомунізацію. Звісно, як народний депутат, обраний в цьому окрузі, я не міг залишитись осторонь цієї проблеми. Тому я вже направив відповідне звернення до Президента України, крім того, із 29 серпня у Харкові вже розпочато збір підписів на підтримку ідеї повернення назви проспекту Маршала Жукова. І ми хочемо, щоб Президент дослухався цієї вимоги громадян", - зазначив Хомутиннік.

У Харкові нардеп вимагає повернути проспекту ім'я маршала Жукова - фото 1

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків