У Харкові накрили мережу порностудій

У Харкові поліція виявила мережу он-лайн порностудій
Depo.
15 серпня 2016 19:35
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі НП України, оперативники встановили, що група осіб організувала на території міста незаконну діяльність студій по виготовленню та розповсюдженню порнографічної продукції в Інтернеті.

Поліцейські встановили, що організатори використовували орендовані квартири у Харкові. У виготовлення порнографії брали участь понад 30 громадянок України віком від 18 до 30 років.

Дівчата спілкувалися з англомовними відвідувачами платних відеочатів та сайтів. За бажанням клієнта жінки демонстрували порнографічні шоу. Вартість однієї хвилини приватної бесіди складала від 3 до 7 доларів. 40% з цієї суми "моделі" залишали собі, решту віддавали "роботодавцям".

Доходи від роботи лише однієї моделі складали понад дві тисячі доларів на місяць, а загальні доходи студій – близько 20 тисяч доларів на місяць. Робота цих студій була побудована за цілодобовим графіком.

За словами т.в.о начальника відділу Департаменту кіберполіції Національної поліції України Віталія Панькова, масштаб виявленої мережі порностудій – це організована злочинна група. До її складу входили організатори цього нелегального бізнесу, адміністратори, вербувальники та молоді жінки, які працювали в онлайн-порностудіях. Майбутніх "моделей" вербувальники шукали в соціальних мережах.

Під час обшуків у шести квартирах-студіях виявили та вилучили понад 20 одиниць комп’ютерної техніки, професійну фото- і відеотехніку. Крім того, вилучена база даних зі списками моделей та інформацією про надходження коштів від закордонних власників відеочату, договори та інша документація, що свідчить про злочинну діяльність.

"Вилучена техніку, яка використовувалася при здійсненні злочинної діяльності, на суму близько 300 тисяч гривень. На даний час вона направлена на мистецтвознавчу та комплексну комп’ютерно-технічну експертизу", – додав Паньков.

Він також додав, що дії членів ОЗГ кваліфіковані за ч. 3 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України. За вчинення цього злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років. Одній особі оголошено про підозру. Розслідування триває.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків