У Харкові кримські татари протестують проти зриву декомунізації

Кримські татари Харкова вимагають не повертати декомунізованому проспекту ім'я маршала Георгія Жукова
Depo.
22 вересня 2016 09:18
ФОТО: depo.ua
У Харкові кримські татари протестують проти зриву декомунізації
У Харкові кримські татари протестують проти зриву декомунізації

Як передає Depo.Харків, відповідне звернення від імені "Кримськотатарського об’єднання міста Харкова" розповсюдив голова організації Емір Бекіров.

"Ми як представники кримськотатарського народу, народу, який пережив депортацію, репресії з боку радянської влади, заявляємо, що проспект імені Маршала Жукова, який був перейменовано у зв’язку з процесом декомунізації в Україні, на проспект імені Петра Григоренка, повинен залишатися проспектом імені Петра Григоренка", - йдеться у зверненні.

Бекіров наголосив, що радянський генерал-майор, українець, правозахисник Петро Григоренко був репресований радянською владою, оскільки виступав за права кримських татар.

"Це Людина з великої букви, завдяки таким людям Україна буде жити і процвітати. Декомунізація  - є процесом, який віддаляє нас від радянської, тоталітарної влади, режиму, і наближує нас до сучасної, демократичної, вільної і незалежної України.

А ті політичні сили, які вважають, що можна нехтувати почуттями, правами людей, не повинні представляти Український Народ", - йдеться у зверненні кримських татар Харкова.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові депутати від "Відродження" ініціювали повернення проспекту Петра Григоренка назви Маршала Жукова.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків