У Харкові КП можуть, але не гасять борги за електрику, - обленерго

Харківській комунальні підприємства продовжують нарощувати борги за використану електроенергію
Depo.
8 вересня 2016 17:09
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це сьогодні, 8 вересня, під час прес-конференції заявив начальник фінансового управління АК "Харківобленерго" Андрій Ямпольський.

За його словами, станом на 1 вересня "Міськелектротранссервіс" – 42,5 млн грн, "Харківській теплові мережі" – 94,8 млн грн, "Харківводоканал" – 646,7 млн грн.

"На 1 вересня 2016 року борг трьох комунальних підприємств за електроенергію склав 784 млн грн. При цьому борг акціонерної компанії "Харківобленерго" перед "Енергоринком" за купівлю електроенергію – нуль", - наголосив Ямпольський.

За його словами, середньомісячні нарахування на ці КП-боржники складають 65 млн грн ("Міськелектротранссервіс" – 6,2 млн грн, "Харківські теплові мережі" – 18,5 млн грн, "Харківводоканал" – 41 млн грн).

"За серпень було сплачено 17 млн грн, а за 7 днів поточного місяця після переговорів, після запевнень, що платежі будуть поновлені, - 1,8 млн грн", - зазначив представник "Харківобленерго".

Він підкреслив, що, зокрема, в тарифи "Харківводоканалу" закладені 45 млн грн на щомісячні платежі за використану електроенергію. "Це менше, ніж їхнє середньомісячне використання за фактом. 4 млн грн вони спокійно можуть гасити боргів щомісячно. На сьогоднішній день це не відбувається", - сказав Ямпольський.

"Систематична несплата за покупну електроенергію трьома комунальними підприємствами тягне за собою невиконання ремонту енергообладнання, невиплату заробітної плати працівникам обленерго, несплату податків і обов’язкових платежів, невиконання інвестиційної програми та операційної діяльності. В цілому, якщо коротко висловитися, колапс у роботі енергосистеми Харкова та Харківської області", - підсумував він.

Як повідомляв Depo.Харків, "Харківобленерго" попередило про відключення 10 вересня Салтівського та Жовтневого трамвайних депо, тролейбусного депо №2 і 3 і 20 тягових підстанцій.

У свою чергу перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов заявив, що попередження АК "Харківобленерго" про відключення 10 вересня об'єктів КП "Міськелектротранссервіс" порушує всі раніше досягнуті домовленості з Харківською міською радою.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків