У Харкові комуністка Александровська скаржитиметься на порушення прав людини до ЄСПЛ

Харківська комуністка Алла Александровська та її захист направлять скаргу до Європейського суду з прав людини
Depo.
28 липня 2016 14:52
ФОТО: depo.ua
У Харкові комуністка Александровська скаржитиметься на порушення прав людини до ЄСПЛ
У Харкові комуністка Александровська скаржитиметься на порушення прав людини до ЄСПЛ

Про це кореспондентові Depo.Харків повідомив адвокат Александровської Олександр Шадрін.

За його словами, вчора, 27 липня, оголошення повного тексту рішення Апеляційного суду Харківської області, згідно з яким відхилена скарга захисту на обрання міри запобіжного заходу для екс-депутатки, не відбулося, оскільки у приміщенні суду продовжується ліквідація наслідків пожежі.

Шадрін зазначив, що оголошення повного тексту рішення відбудеться у вівторок, 2 серпня. Після цього захист Александровської буде звертатися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

"Будемо подавати заяву до Європейського суду", - сказав адвокат.

За словами Шадріна, у скарзі до ЄСПЛ захист Александровської буде вказувати на порушення низки статей Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Зокрема, на думку захисника, у справі екс-депутатки порушено ст. 3 Конвенції (заборона катування: нікого не піддавати катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню), ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканість) тощо.

Шадрін додав, що у скарзі захист Александровської також вказуватиме на "дискримінаційне порушення", тому що підозрюваній обрано безальтернативне тримання під вартою. Скаржитиметься адвокат також на вилучення майна Александровської та ненадання їй побачень із рідними.

"Враховуючи стан здоров'я та вік, суд може прийняти рішення розглядати справу в пріоритетному порядку", - сказав Шадрін.

Довідка Depo.Харків. Екс-нардепа нині забороненої в Україні Комуністичної партії України Аллу Александровську запідозрили в сепаратизмі наприкінці червня 2016 року.

За матеріалами СБУ, колишній народний депутат разом зі своїм сином Олександром намагалася підкупити керівництво та депутатів місцевих рад Харківської області для прийняття на сесіях звернень до парламенту та президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За звернення, зокрема одної з міськрад Харківщини, комуністи пропонували 9 тис. доларів (водночас, за відомостями СБУ, російські спецслужби виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей).

30 червня Київський районний суд обрав Александровській запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави на два місяці. Захист Александровської подав апеляцію, однак вона не була задоволена.

Комуністці інкримінують ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч.3 ст.369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

12 липня Жовтневий районний суд Харкова зобов'язав начальника СІЗО міста забезпечити заарештованій екс-нардепу від КПУ Аллі Александровській право на медичну допомогу.

14 липня Александровську доставили до лікарні швидкої та невідкладної допомоги для медобстеження. За словами адвоката екс-нардепа, Александровську обстежили в лікарні та повернули до слідчого ізолятору.