У Харкові комунальників підозрюють у купівлі "золотих" вентиляторів, - ЗМІ

Харківська поліція підозрює КП "Харківська дирекція будівництва метрополітену" у змові з керівництвом двох фірм під час закупівлі обладнання
Depo.
2 листопада 2016 12:35
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків із посиланням на "Наші гроші", про це стало відомо з ухвал Київського районного суду м. Харкова, куди слідчий звернувся з клопотаннями в рамках кримінального провадження №42016220000000158 від 09.02.2016 року.

Слідство встановило, що минулого вересня "Харківська дирекція будівництва метрополітену" уклала угоду з ТОВ "Тіаре" на закупівлю чотирьох осьових вентиляторів на загальну суму 6,1 млн грн. Згідно даних Універсальної біржі "Україна", ціна на вентилятори була сильно завищена. Ринкова вартість складала 86,4 тис. грн/шт., що було у 18 разів дешевше від тендерної ціни.

Вентилятори на територію України ввезло ТОВ "Север транзит", яке потім продало їх ТОВ "А.І.К." по 76 962 грн/шт. Після доукомплектування товар було продано "Тіаре" по 1,08 млн грн. за штуку.

Слідство також встановило, що в листопаді минулого року підприємство уклало угоду з ТОВ "Експресбуд" щодо поставки установок для кондиціювання повітря на суму 3,37 млн грн. Ця фірма мала спільного директора з "Тіар", і за даними біржі "Україна", вартість кондиціонерів була завищена у порівнянні з середньо ринковими цінами. Саме обладнання для постачання метробудівцям фірма купила у ТОВ "Ве кон" за 1,98 млн грн.

У лютому до прокуратури Харківської області з заявою звернувся народний депутат щодо угоди з "Експресбудом", після чого було розпочате кримінальне провадження. Але після цього КП за результатами тендеру уклало ще одну угоду з фірмою про закупівлю помп та насосів на суму 0,96 млн грн. Слідство підозрює, що в даному випадку закупівельні ціни також були завищені. Тому слідчий звернувся до суду з проханнями отримати доступ до документів КП "Харківська дирекція будівництва метрополітену" щодо угод з фірмами "Експрес буд" та "Тіаре", а також до фінансово-господарської документації всіх фігурантів справи. Суд ці клопотання задовольнив.

Співзасновником та директором ТОВ "Експрес буд" є киянин Василь Кравченко, він раніше був засновником директором ТОВ "Тіаре". Зараз ця фірма змінила назву на ТОВ "Альт груп", з вересня її керівником та власником є громадянка Грузії Ніка Гапріндашвілі.

Нагадаємо, в серпні поліція відкрила кримінальне провадження за підозрою посадовців КП "Харківська дирекція будівництва метрополітену" та ПАТ СБМУ "Тунельбуд" у змові для привласнення державних коштів, виділених на будівництво ділянки метро вартістю 324,55 млн грн.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків