У Харкові кажуть, що, незважаючи на запах, воду з-під крану можна пити

Вода в Харкові відповідає Державним санітарним нормам і правилам централізованого питного водопостачання

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на начальника фізико-хімічного відділу лабораторії Світлану Атрощенко.

За її словами, воду на проби беруть з Краснопавлівського водосховища та Кочетківського водозабору, звідки вона надходить до Харкова, на насосних станціях, водорозвідних мережах, а також з місць, де проведені роботи з ліквідації аварій на трубопроводах. Якість води контролюється співробітниками лабораторії щодня.

Виробляється аналіз води з мікробіологічної та радіаційної безпеки, за бактеріологічними та хімічними показниками, а також з фізіологічної повноцінності мінерального складу.

Як зазначила Атрощенко, воду, яка надходить у міську мережу, ретельно досліджують, і якщо від води виходить неприємний запах, це не означає, що її не можна пити. "Якщо, наприклад, чути неприємний запах - це не говорить про те, що воду не можна пити, це просто такий органолептичний запах. Якщо ж у воді будуть перевищені показники, які роблять канцерогенний та імуногенний вплив на організм людини, то таку воду подавати в місто не будуть. Такого, на щастя, поки не було", - зазначила начальник відділу.

Зазначимо, що крім харківської лабораторії санітарно-епідеміологічного контролю якості води також працюють лабораторії на базі комплексу водопідготовки "Дніпро" (Краснопавлівське водосховище) і комплексу водопідготовки "Донець" (Печенізьке водосховище).

Більше новин про життя Харкова читайте на kh.depo.ua

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme