У Харкові готуються випустити на свободу рекордну кількість кажанів

У Харкові випустять на свободу 2,5 тис. кажанів, які перезимували у Центрі реабілітації екопарку  

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі екопарку із посиланням на керівника Центру порятунку рукокрилих Олену Прилуцьку.

Вона зазначили, що в чотирьох спеціальних холодильниках зиму провели представники шести видів: вечірниця руда, нетопир середземноморський, нетопир лісовий, кажан пізній, кажан двоколірний, ушан бурий. Волонтери щодня годували підопічних комахами.

"Зима в цьому році затяжна і досі не настало необхідне потепління для випуску кажанів, коли встановлюється стабільна плюсова температура ночами. Вони відчувають зміни атмосферного тиску, що вже прийшла весна. Деякі почали прокидатися ще до настання справжнього тепла. Їх в першу чергу поїли водою, годували, потім вони знову продовжували спати", - пояснила Прилуцька.

За словами фахівця, в природі кажани також вже прокидаються. Навесні в період відлиг вони відправляються на пошуки води. Місцеві жителі неодноразово повідомляли, що бачили кажанів над джерелами води вже в березні.

При цьому в Центр реабілітації продовжують надходити тварини, які потребують допомоги. Серед них руда вечірниця, чиї родичі загинули під час ремонту житлового будинку в Дніпрі, а сама тварина була врятована волонтерами.

За словами Прилуцької, кажан сильно ослаблений, так як довго перебував на холоді, проте є надія на те, що він видужає і з іншими вихованцями буде випущений на волю.

Найближчим часом з Дніпра приїдуть ще три летючих миші, врятовані волонтерами.

Випуск рукокрилих запланований ввечері 14 квітня на території екопарку.

"Всі кажани, які будуть випущені, мають достатню вагу і стануть шукати собі нові укриття. Навесні з'являються і перші комахи - їжа кажанів", - пояснила Прилуцька.

Кожне випущене тварина буде мати на крилі спеціальне кільце і, якщо повторно потрапить в Центр реабілітації, фахівці матимуть точну впевненість, що кажани успішно вижили в природі після реабілітації, як і в минулі роки.

За даними екопарку, на свободу планують випустити 2,5 тис. кажанів, що є рекордною кількістю для Центру.

Як повідомляв Depo.Харків, у харківському зоопарку вийшли зі сплячки ведмеді.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook