У Харкові екс-працівників військового КБ підозрюють у роботі на Китай

Харківський суд дозволив арештувати ноутбук із кресленнями, що належать одному з фігурантів провадження

У Харкові екс-працівників військового КБ…

Як передає Depo.Харків, про це йдеться в ухвалі Київського районного суду Харкова від 27 липня.

Суд розглянув клопотання про арешт ноутбука фігуранта кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу (замах на порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Згідно матеріалів справи, один із фігурантів провадження 12 квітня через аеропорт "Бориспіль" здійснював спробу вивезти до Китаю на електронних носіях технічну документацію на елементи та системи броньованої техніки, а також окремі комплектуючі, які за своїм призначенням належать до товарів військового призначення.

Зокрема, під час огляду речей пасажира літака Київ – Пекін знайшли дослідний зразок виробу для використання у автоматичній коробці передач броньованої військової техніки, деталі до вказаного дослідного зразка, файли в електронному вигляді, які містили технічне завдання, доповнення до нього й креслення на блок управління автоматичною коробкою передач для легкоброньованої техніки, фотографії (3D) корпусів блоків управління, технічний пристрій у вигляді електронних плат та радіодеталей ("багатоканальний осцилограф") для реєстрації вхідних/вихідних сигналів, що використовується в бронетанковій техніці.

Згідно експертизи, окреслена вище інформація на електронних носіях за своїм змістом та призначенням використовується у військовій сфері.

Крім цього, згідно ухвали, працівники контррозвідки володіють інформацією, що один із фігурантів провадження підбирає фахівців з числа працівників та науковців обороно промислового комплексу Харківського регіону з метою їх залучення до участі в розробках та модернізації військової продукції на території КНР.

Зокрема, правоохоронці встановили, що до робіт у Китаї залучений колишній головний конструктор ДП "Харківське конструкторське бюро з двигунобудування". До 21 липня 2017 року він був у китайському місті Бао-Тоу, де надавав послуги військового характеру щодо ремонту та модернізації військової техніки.

Суд ухвали задовольнити клопотання слідчого та арештувати ноутбук, на якому зберігалися креслення та інформація на виріб військового призначення.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові екс-заступник головного конструктора "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова" збирав секретну інформацію для розвідки Китаю.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme