У Харкові екс-посадовець отримав смішний штраф за "відкат" на закупівлі шин для "швидких"

Чоловік домовився із приватною фірмою про "відкат" за те, що забезпечить виграш у конкурсних торгах на поставку шин для автомобілів "швидкої"

Як передає Depo.Харків, вирок екс-посадовцю 16 лютого виніс Дзержинський райсуд Харкова.

За даними суду, у 2013 році обвинувачений був призначений в.о. заступника директора з технічних питань комунального закладу охорони здоров'я "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф"

17 лютого 2015 року посадовець звернувся до директора Центру із пропозицією про проведення закупівлі шин для автомобілів "швидкої" допомоги. Після цього був зібраний комітет з конкурсних торгів та проведене засідання, під час якого ухвалили рішення про проведення закупівлі.

У зв'язку із поданням на момент розкриття конкурсних торгів менше двох пропозицій останні були відмінені.

У березні-квітні 2015 року до посадовця зателефонувала менеджер ТОВ "ВКФ Електронтехсервіс ЛТД" та запропонувала придбати у підприємства шини та гумові камери. Вона пообіцяла чоловіку неправомірну вигоду у розмірі 10% від отриманої за товар суми, якщо посадовець вплине на ухвалення відповідного рішення комітетом. Чоловік погодився.

Після розмови із головою комітету посадовець повідомив менеджеру підприємства банківські рахунки, куди потрібно було перевести гроші.

7 травня 2015 року комітет Центру визнав підприємство переможцем, після чого між комунальним закладом та ТОВ була укладена угода на поставку товару. Центр перерахував підприємству 860,6 тис. грн. А 12 червня менеджер ТОВ перерахувала зловмиснику "відкат" у загальній сумі 86 тис. грн.

Під час досудового розслідування, 27 грудня 2017 року між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості та узгоджене покарання.

Суд угоду затвердив, визнав екс-посадовця винним у скоєнні злочину за ст. 369-2 ч. 2 Кримінального кодексу України та призначив покарання – штраф у розмірі 17 тис. грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook