У Харкові друга річниця повалення улюбленого Леніна Кернеса: як це було

У Харкові виповнюється два роки з моменту повалення найбільшого пам’ятника Леніну в Україні
Depo.
28 вересня 2016 11:27
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, 28 вересня 2014 року після багатотисячного мітингу проукраїнських активістів на площі Свободи була повалена кільканадцятиметорова скульптура Леніна.

Учасники мітингу кілька годин підпилювали ноги скульптури. Незважаючи на заяви представників мерії Харкова про те, що скульптура всередині залита бетоном і в разі падіння вона проб'є отвір у перехід станції метро, який проходить під постаментом, всередині Ленін виявився порожнім.

Після підпилювання основи кілка десятків учасників мітингу двома тросами повалили скульптуру, спробували її розбити.

Одразу після повалення Леніна тодішній голова Харківської ОДА поголосив про підписання розпорядження, згідно до якого було дозволено демонтаж монумента.

У свою чергу Харківський міський голова Геннадій Кернес заявив, що відновить пам’ятник у первісному вигляді. Мерія звернулася до суду з позовами як до особисто Балути, так і до Харківської ОДА. Позови зрештою були програні.

Цього року в Харкові за розпорядженням мера Кернеса постамент пам’ятника Леніну був розібраний. На місці де стояв монумент був продовжена бруківка площі Свободи.

Тим часом рештки скульптури Леніна, які 29 вересня 2014 року увезли з площі Свободи, зникли безслідно. За відомостями мерії, частину скульптури відвезли на КП "Харківзеленстро", решту – на територію Заводу імені Малишева.

На цей час встановити місцезнаходження скульптури не вдалося. На місцях зберігання її немає.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків