У Харкові до Дня ЗСУ відкрили Реабілітаційний Центр для учасників бойових дій "Братерська Цитадель" (ФОТО)
У Харкові 6 грудня відкрився центр з унікальним обладнанням для реабілітації учасників АТО и ООС
Як передає Depo.Харків, про це повідомляє "Справжня варта".
До центру, що буде діяти за адресою вул. Валентинівська, 27-Д (будівля ДЮСШ №13), можуть звернутися усі військовослужбовці, які потребують професійної допомоги реабілітологів, тренерів, масажистів та психоаналітиків. Під кожного буде розроблена індивідуальна програма підходу, обстеження, лікування та повернення до цивільного життя.
Тут будуть представлені як тренажерні зали і зали для фізіотерапії, так і безпосередньо медичний напрям. Працюватимуть масажисти, лікарі-фізіотерапевти, реабілітологи. В центрі є два унікальних тренажера для розвитку внутрішніх м'язів і сухожиль. На відміну від тих, що представлені в традиційних фітнес-центрах, вони допомагають реабілітації м'язів, які часто знаходяться не під навантаженням, проте важливих для відновлення після травм і проблем з опорно-руховим апаратом.
"Ми, як ніхто іншій, знаємо, як важко відновити здоров'я після фронту, - каже Константин Немічев, голова харківського осередку "Національного Корпусу". - Влада, на превеликий жаль, не сильно піклується станом хлопців, що повернулися з війни. Втім "Національний Корпус" ніколи не цурався брати на себе відповідальність за тих, хто захищав нашу країну, віддавши їй життя чи здоров'я.Тому щиро дякую команді, яка працювала над відкриттям цього центру".
Окрім основного проекту, функціонуватиме субпроект "Сімейне вогнище", спрямований не стільки на психологічну реабілітацію, скільки на соціальну і психологічну. Це свого роду клуб для спілкування ветеранів і членів сімей, покликаний створити відповідну атмосферу і допомагати соціалізації ветеранам.
Колишній командир полку "АЗОВ", Керівник підрозділу Національного Корпусу "Терен Схід" Максим "Мосе" Жорін вважає проект "Братерська Цитадель" дуже корисним і необхідним.
"Маємо змогу бачити вже втілену справу, але ж скільки сил, емоцій та душі в неї було вкладено командою! Саме волонтерами та ветеранами, які звикли про себе піклуватись самі, зазвичай не розраховуючи на допомогу держави. Ця тема їм найбільш близька і зрозуміла. Від сьогоднішнього дня тут можна буде отримати як фізичну, так і псіхологічну реабілітацію. Не менш важливо, що можна буде побачитись з такими самими, як вони,побратимами та волонтерами", - каже він.
Проект розвивається з початку року. Наступне завдання, слідом за відкриттям, - знайти компроміс з міською владою про максимально низьку орендну ставку для реабілітаційного центру. Дане рішення вже готується і буде розглянуто на одній з найближчих сесій.
Лідер Азовського Руху, голова партії "Національний корпус" Андрій Білецький назвав відкриття центру в День Збройних Сил України досить символічним.
""Братерська Цитадель" - це наша данина тим людям, які повністю виконали свій обов‘язок перед Батьківщиною. Тобто вона створена в першу чергу для військових та ветеранів, які її і будували своїми руками. Це унікальна установа – не тільки для тих, хто має проблеми з хребтом, суглобами чи контузіями після війни на Сході. Тут ветерани можуть знайти коло однодумців та сім'ю побратимів Тут немає жодної копійки з державного бюджету, тому поки що у Центра є тільки один поверх. Але другий - уже в роботі, перед усім – завдяки таким незвичайним людям, як Юрій Тригуб. Він зробив надзвичайно багато для нашіх бранців, зокрема, з танкової роти полку "Азов". Міг би повісити собі медальку на груди, сказати: "Ну, я свій обов‘язок перед солдатами в 2014-15-х роках виконав: допомагав, лікував, купував і так далі. Але ця людина не зупинилася, і у 2018 році, коли величезна кількість людей вже в ніщо не вірить, вона продовжує діяти. Власно завдяки його ідеї та ініціативи в Нацкорпусуі з‘явився цей проект", - коментує Білецький.
Сам директор "Братерської Цитаделі" Юрій Тригуб каже, що для нього – це продовження тієї справи, якою він займається вже декілька років, починаючи з 2014-го.
"Буду допомагати тим, хто цього потребує - так, як і завжди. Буду робити це з відкритим сердцем. Бо, якщо робити все добре, все вийде - у кожного з нас. Тому що кожний з нас - то і є Україна", - вважає Юрій Тригуб.
Для тих, хто прийшов на відкриття, відбулися екскурсія центром, презентація його обладнання та методик, що будуть використовуватися, виступи команди реабілітологів та харківського гурту "Папа Карло".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків