ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові через суд хочуть повернути 150 га землі, які міськрада передала безкоштовно

У Харкові прокуратура через суд вимагає повернути у власність громади 150 га землі, які міська рада передала безкоштовно у власність фіктивним житлово-будівельним кооперативам
Depo.
20 квітня 2015 17:13
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю кореспондентові Харків.depo.ua сказав начальник відділу організації представництва на захисту інтересів громадянина або держави прокуратури Харківської області Олександр Мельник.

За його словами, вже на сьогодні пред'явлено позовів щодо земель площею 150 га вартістю 735 млн грн.

Мельник підкреслив, що загалом у Харкові на безоплатній основі фіктивним житлово-будівельним кооперативам було передано близько 900 га землі вартістю 4,3 млрд грн.

"За цим фактом зареєстровано кримінальне провадження щодо службових осіб Держземагентсва в місті Харкові і міської ради за фактом незаконного відчуження цих земель. Зараз триває досудове розслідування в цьому провадженні", - сказав прокурор.

Мельник підкреслив, що за законом, щоб отримати землю безкоштовно, а не з торгів, члени кооперативу повинні знаходитися на житловому обліку за місцем їх проживання, повинні бути зазначені в установчих документах кооперативів, членам кооперативів повинно бути не більше 30 років, установчі документи повинні передбачати, що буде збудовано тощо.

"Насправді це були обслуговуючі кооперативи, засновниками яких були люди віком понад 30 років, які не потребували поліпшення житлових умов, вони не знаходилися на жодному житловому обліку, у деяких випадках вони не проживали в тій місцевості, де отримали у власність земельну ділянку тощо. У деяких випадках ці земельні ділянки двічі вже відчужені на користь інших осіб, деякі розділені на дрібніші земельні ділянки та відчужені", - сказав він.

Мельник зауважив, що у деяких кооперативів були одні й ті самі власники.