У Харкові через комунальників Кернеса можуть запровадити віялові відключення світла, - обленерго

У Харкові комунальні підприємства міста продовжують накопичувати борги за використану електроенергію
Depo.
8 вересня 2016 14:31
ФОТО: depo.ua
У Харкові через комунальників Кернеса можуть запровадити віялові відключення світла, - обленерго
У Харкові через комунальників Кернеса можуть запровадити віялові відключення світла, - обленерго

Як передає кореспондент Depo.Харків, про це під час прес-конференції повідомив головний інженер акціонерної компанії "Харківобленерго" Юрій Чепуштанов.

Він зазначив, що борги комунальних підприємств "Харківводоканал", "Харківські теплові мережі", "Міськелектротранссервіс" компанія погашає за свій рахунок. На цей час спільна сума боргу становить 784 млн грн. Ці кошти компанією уплачені держпідприємству "Енергоринок", яке продає електроенергію.

"До кінця серпня 2016 року у нас боргів перед "Енергоринком" не було. За підсумками місяця минулого у нас компанія не доплатила в ринок 42 млн грн. І це тільки початок. Якщо зараз не почнуть платити наші комунальні підприємства – "Харківводоканал", "Харківські теплові мережі", "Міськелектротранссервіс" – сума боргу буде збільшуватися щодня", - сказав Чепуштанов.

Він наголосив, що на сьогоднішній день "Харківобленерго" майже вичерпав всі свої ресурси, щоб розраховуватися за електроенергію.

"Що за цим слідує: немає коштів на ремонти, немає коштів на модернізацію, немає грошей на паливно-мастильні матеріали. Також у компанії можуть виникнути проблеми через погані оплати в ринок. Коли не проводиться своєчасна оплата в ринок, змінюється алгоритм оплат і змінюються доведені ліміти використання та потужності для компанії, тобто, не виконуючи договірні зобов’язання зараз, ми вже у листопаді зіштовхуємося з тим, що в компанії буде обмежений ліміт по споживанню та щодо потужності. Можу сказати, це призводить до того, що будемо вимушені вводити обмеження відключення та загальновідомі так звані віялові відключення. Це те, до чого ми планомірно котимося", - підкреслив Чепуштанов.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові через борги комунальних підприємств "Харківобленерго" розпочав обмеження подачі електроенергії.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків