ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харкові буревій поламав улюбленого Леніна Кернеса (ФОТОФАКТ)

У Харкові під час буревію, що пронісся містом 30-31 березня, було пошкоджене будівельне риштування та будівельна сітка, якою після демонтажу пам'ятника Леніну був обтягнутий постамент на площі Свободи
Depo.
1 квітня 2015 11:21
ФОТО: depo.ua

У ці хвилини комунальними відновлюють будівельні конструкції і перетягують сітку, яка унеможливлювала спроби активістів різних таборів зробити будь-який напис на конструкці, повідомляє кореспондент depo.ua.

Навколо постаменту, на якому після знесення залишилися лише чоботи від скульптури Леніна, працюють близько 10 робітників та два підйомні крани. Тут також чергують кілька міліціонерів. Перехожі не проявляють ніякої зацікавленості роботами, що ведуться.


Тим часом у Харкові продовжується судова тяганина міськради та облдержадміністрації щодо пам'ятника Леніну на площі Свободи.

Учора, 31 березня, відбулося чергове засідання апеляційного адміністративного суду, що розглядає позов Харківської міськради до колишнього голови ОДА Ігоря Балути та структурних підрозділів Харківської ОДА щодо законності розпорядження про вилучення з Держреєстру нерухомих пам'яток пам'ятника Леніну на площі Свободи і демонтажу конструкції.

Суд прийняв рішення витребувати в Харківської міської ради документи про передачу пам'ятника Леніну на площі Свободи з державної у комунальну власність, щоб пересвідчитися, чи належить цей монумент міськраді. У засіданні суду була оголошена перерва до 14:00 7 квітня.

Нагадаємо, у Харкові 28 вересня 2014 року під час проукраїнського мітингу активісти намагалися звалили 8-метровий пам`ятник В.Леніну на площі Свободи, що вважається найбільшим в Україні. Під час мітингу голова Харківської ОДА Ігор Балута видав розпорядження про вилучення даного пам'ятника з реєстру пам'яток та демонтаж монумента, про що повідомив на брифінгу. Після брифінгу активісти з другої спроби звалили пам'ятник Леніну.

15 жовтня Харківська міськрада звернулася до суду з адміністративним позовом, у якому вимагає визнати незаконним та скасувати розпорядження Балути про вилучення з держреєстру та демонтаж пам`ятника Леніну на Площі Свободи.
24 листопада 2014 року суд задовольнив позов міськради частково і визнав розпорядження голови ХОДА незаконним в частині вжиття заходів щодо демонтажу пам'ятника. В іншій частині позов поки залишено без задоволення. Судовий розгляд справи триває.