У Харкові батьки зможуть самостійно контролювати використання пожертв у школах

Петиція про заборону збору готівки, яка стягується з батьків на потреби закладів освіти в Харкові, набрала необхідні 5 тисяч голосів
Depo.
6 липня 2016 17:04
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це під час сесії міської ради розповів лідер фракції "Самопомiч" у міськраді Тарас Сітенко.

Сітенко запропонував створити робочу групу з депутатів Харківської міської ради та фахівців профільних комітетів, яка розгляне всі озвучені фракцією "Самопоміч" питання, викладені в дорученні виборців і в проекті рішення про заборону збору готівкою благодійних внесків, що стягуються з батьків на потреби дитячих садків і шкіл.

"Виборці обурені примусовими поборами в міських дошкільних і шкільних установах, відсутністю звітності та прозорості використання батьківських коштів", - підкреслив Сітенко.

За його словами, на сьогоднішній день батьки не мають можливості контролювати, на що використовуються так звані "благодійні збори" і в якому обсязі. Також немає інформації про те, на що конкретно йдуть кошти з міського бюджету, а що робиться за рахунок батьків.

"Батьки не розуміють, які реальні потреби є у школи або дитячого садка. За дорученням виборців фракція "Самопоміч" підготувала проект рішення про відкритість використання батьківських пожертвувань. Даний документ дозволить навести порядок із благодійними внесками в навчальних та дошкільних закладах, на які зараз надходить багато скарг. Завдяки нововведенню батьки зможуть контролювати кожну копійку, яку пожертвували на свою школу або дитячий сад", - зазначив Сітенко.

Проект передбачає формування чесного бюджету з боку керівників навчальних закладів, щоквартальну звітність про отримані та витрачені кошти на сайтах навчальних закладів або в іншій зручній формі. У документі передбачається також створення казначейських рахунків або благодійних фондів, в тому числі й ряд принципів, на яких буде базуватися весь процес. За порушення процедур, передбачених цим порядком, депутати пропонують ввести відповідальність згідно до норм чинного законодавства.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків