У харківському екопарку оселилося індіанське "божество"

Оцелот Озік став новим мешканцем харківського екопарку

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі парку.

За даними прес-служби, трирічного самця передали його колишні господарі (в зв'язку з переїздом і складнощами з утриманням в домашніх умовах).

"Оцелот - дуже красива тварина, що нагадує леопарда в мініатюрі. Відомо, що оцелот був улюбленцем Сальвадора Далі, але насправді це не дуже вдала тварина для будинку - йому потрібен простір, свіже м'ясо і відповідний догляд. Тому у нас Озіку буде краще, - зазначила заступник директора екопарку із зооветеринарних питань Валерія Іващенко. - Поки він перебуває на карантині, але в найближчому майбутньому ми плануємо побудувати для нього власний вольєр, і вже влітку відвідувачі зможуть оцінити красу і витонченість цього яскравого представника котячих Америки, якому, як стверджують дослідники, в давнину поклонялися індіанці Перу".

Довідка Depo.Харків. Оцелот - хижий ссавець з сімейства котячих, що мешкає в Америці. Довжина оцелота від голови до кінчика хвоста складає від 100 до 140 см, висота - близько 50 см, вага - від 10 до 16 кг. Забарвлення шерсті жовтувато-коричневе з чорними кільцеподібними плямами, хутро всередині кілець темніше, ніж навколо них. На шиї і навколо плечей плями переходять в смуги, на лапах - в точки. Оцелот зовні нагадує довгохвосту кішку чи дитинча леопарда, хоча він більший за диких кішок і менший за леопарда.

Оцелоти живуть поодинці і полюють вночі. Під час денної спеки люблять ховатися в дуплах дерев.

У ХХ столітті цей вид постраждав від незаконної торгівлі хутром, зараз популяція скорочується через зменшення природного місця існування оцелота - тропічних лісів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook