У харківській поліції прокоментували "ловлю призовників у метро"

У поліції прокоментували відеозапис, на якому начебто поліцейські допомагають воєнкому у цивільному затримувати людину

Depo.
21 квітня 2017 15:27
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у відділі комунікації ГУ НП України в Харківській області, нещодавно в інтернеті з'явилася інформація про те, що на одній зі станцій метро працівники поліції начебто допомагали воєнкому у цивільному затримувати людину.

"При цьому на відео немає підтвердження того, що громадянина зупинили саме з метою доставляння у військкомат", - зазначили в поліції.

У зв'язку з цим у відділі комунікації заявили, що правоохоронці, які несуть службу на станціях метро, відреагували на конфлікт та перевірили у громадянина документи. "В своїх діях вони керувалися виключно законодавством та не перевищували своїх обов'язків", - підкреслили в поліції.

У відділі комунікації також нагадали, що поліцейські залучені до охорони порядку та публічної безпеки в харківському метро у зв'язку із посиленням заходів безпеки.

Крім того, у поліції наголосили, що під час призовних кампаній правоохоронці наділені функціями щодо розшуку, затримання та доставки до військкоматів осіб, які ухиляються від призову. Ця робота проводиться виключно за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік (відповідно до п. 3 ст. 38 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").

"У разі, якщо до Національної поліції України надходить запит військових частин та комісаріатів з проханням розшукати особу, яка ухиляється від виконання військового обов'язку, то працівники поліції вживають заходів по встановленню місцезнаходження таких осіб та повідомляють ініціатору запиту про результати перевірки, - сказано в повідомленні. - Підставою для оголошення у державний розшук осіб, які ухиляються від виконання військового обов'язку, є постанова слідчого (прокурора) про оголошення розшуку підозрюваного або ухвала суду (судді). Відповідно до ст. 207 КПК України ніхто не може бути затриманий без ухвали слідчого судді, суду, крім випадків передбачених КПК України. Порядок затримання особи передбачено ст. 191, 208 КПК України".

Зазначимо, сьогодні, 21 квітня, в інтернеті з'явилося відео з підписом, що "у харківському метро співробітники поліції з невідомими затримують молодих людей і змушують їхати до військкомату".

Як повідомляв Depo.Харків, у Харківській області викрили чоловіка, який пограбував пенсіонерку.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків