У Харківській ОДА спростовують інформацію про спалах менінгіту в регіоні

У Харківському облздраві прокоментували ситуацію з перенесенням канікул у Люботині
Depo.
7 жовтня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків в управлінні охорони здоров’я Харківської ОДА, перші випадки захворювань на менінгіт серед дитячого населення в організованих колективах міста зареєстровані в середині вересня поточного року.

За інформацією управління, діти, що захворіли, відвідують дошкільний навчальний заклад та навчаються у різних класах чотирьох загальноосвітніх навчальних закладів. Ці випадки захворювань епідеміологічно не пов’язані між собою, не мають єдиного джерела інфекції, тобто, не можуть розглядатись як спалах.

Усі діти з міста Люботин з підозрою на менінгіт були шпиталізовані до Обласної дитячої інфекційної лікарні.

"Відповідно до перебігу захворювання стан дітей розцінювався як середньої важкості. Діти отримують необхідне лікування відповідно до протоколу з обстеження та лікування цього захворювання. У 6 дітей виділений збудник ентеровірусу, що дало змогу діагностувати ентеровірусну природу цього захворювання. Одна дитина продовжує обстеження", - зазначили у облздраві.

Станом на 7 жовтня двох дітей уже виписали, п’ятеро продовжують лікування .

Довідка Depo.Харків. Ентеровірусна інфекція – це група гострих інфекційних захворювань, які можуть вражати дітей та дорослих при зараженні вірусами роду Enterovirus. Ці віруси можуть викликати різні форми клінічних проявів - від легкого нездужання до серйозного ураження центральної нервової системи.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків