ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Харківській ОДА назвали підприємства АПК, які порушують закон

У роботі деяких державних підприємств АПК Харківської області виявили ознаки порушення
Depo.
30 червня 2016 15:48
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Харківської обладміністрації, відповідне питання розглянули сьогодні, 30 червня, на засіданні колегії обласної адміністрації.

Про необхідність за участю обласної прокуратури розібратися в діяльності окремих держпідприємств сектору заявив заступник голови Харківської ОДА Марк Беккер.

"Є об’єктивні показники, які вказують на рівень ефективності роботи керівників державних підприємств, а іноді на системні порушення та ознаки злочинної діяльності", - підкреслив він під час свого докладу на засіданні колегії.

Зокрема Беккер відзначив, що деякі державні підприємства регіону демонструють показники врожайності та рентабельність, що є суттєво нижчими, ніж середні по області.

"Низькою є урожайність зернових культур. Так, найменша урожайність відмічається у державних підприємствах: "Комсомолець", "Іскра", "Світанок", "Елітне", "Борки" та інші, - навів приклад заступник голови Харківської ОДА. - Якщо середньообласний рівень рентабельності по галузі сільського господарства склав 46,3%, то практично всі державні підприємства мають значно нижчу рентабельність".

Чому такими "збитковими" можуть виявлятися державні підприємства, на прикладі ДП "Дослідне господарство "Комсомолець" (Лозівського району) пояснив прокурор Харківської області Юрій Данильченко.

"Розпочато ряд кримінальних проваджень щодо дій керівництва і працівників одного з державних підприємств області. У серпні 2013 року був призначений новий керівник ДП "Дослідне господарство "Комсомолець". Вже першу свою посівну кампанію він провів із махінаціями, - повідомив Данильченко. - Під урожай 2014 року для вирощування товарного зерна на підприємстві умисно використовувалися базове елітне насіння озимої пшениці і ячменю. За фактом реалізації зерна за цінами, нижчими від рекомендованих, проводиться досудове розслідування за статтею 364 КК - "Зловживання службовим становищем". За попередніми підрахунками, держава недоотримала доходів на суму понад 400 тис. грн. Надалі цю озиму пшеницю і ячмінь продали за цінами, що встановлені для товарного зерна. У даний час сума реального матеріального збитку встановлюється експертами".

За інформацією прокурора області, під час вивчення роботи господарства правоохоронці виявили ще цілий ряд порушень.

"Фігурантами ще однієї кримінальної справи - за ст. 191 про розкрадання майна - в даний час, крім керівника ДП "Комсомолець", є заступник директора, головний бухгалтер, менеджер-маркетолог, начальник охорони і головний агроном підприємства. Слідчим шляхом зараз перевіряється інформація про систематичне присвоєння протягом 2013 - 2015 років товарно-матеріальних цінностей господарства. Зокрема, оперативно-розшуковими заходами виявлено факт заниження кількості засіяних земель майже на 500 га, що може свідчити про замах на заволодіння зерном майбутнього врожаю. З урахуванням середньої врожайності близько 40 ц/га і вартості озимої пшениці сума передбачуваних збитків, які можуть бути заподіяні інтересам держави, складе 5 млн грн", - повідомив прокурор області.

Він попередив усіх керівників і службовців державних підприємств про кримінальну відповідальність за розкрадання державного майна.

У свою чергу перший заступник голови ХОДА Юлія Світлична наголосила: "У роботі щодо захисту державних інтересів та додержання майнових прав держави органи прокуратури мають повну підтримку з боку обласної адміністрації".

"При виявленні фактів розкрадання державного майна чи державних коштів або незаконного вилучення державного майна за допомогою корупційних схем чи попередніх домовленостей із корупційними чиновниками, таке майно має бути в законний спосіб повернено до державної власності, - підкреслила Світлична. - Державні підприємства не можуть бути використані у власних інтересах. Державна власність повинна працювати в інтересах громадян та суспільства України. І це наша принципова позиція".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків