У харківських магазинах продавали фальсифіковані продукти
Фахівці перевірили якість плавлених сирків, які продаються у харківських магазинах
Як повідомили Depo.Харків у прес-службі ДП "Харківстандартметрологія", для проведення перевірки фахіці закупили зразки 10 видів плавленого сиру "Дружба", виготовленого в Вінницькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській та Хмельницькій областях України, що реалізувався в роздрібній торговельній мережі Харкова: сир плавлений "Дружба" 50% жиру в сухій речовині ТМ "Шостка", сир плавлений "Дружба" 55% жиру в сухій речовині ТМ "Ферма", сир плавлений "Дружба" 55% жиру в сухій речовині ТМ "Старий Амстердам", сир плавлений "Дружба" 50% жиру в сухій речовині ТМ "Білоцерківський", сир плавлений "Дружба" 50% жиру в сухій речовині ТМ "Весела Корівка", сир плавлений "Дружба" 50% жиру в сухій речовині ТМ "Вершок", сир плавлений "Дружба" 55% жиру в сухій речовині ТМ "Славія", сир плавлений "Дружба" 55% жиру в сухій речовині ТМ "Комо", сир плавлений "Дружба" 55% жиру в сухій речовині ТМ "Козуб продукт", сир плавлений "Дружба" 55% жиру в сухій речовині ТМ "Пирятинъ".
Фахівці заувжалии, що із 10 зразків сирів, що пройшли експертизу, 6 зразків за всіма показниками відповідали вимогам чинних нормативних документів.
Проте результати експертизи показали, що 4 протестовані зразки плавленого сиру не відповідали вимогам.
"Це сири ТМ "Козуб продукт", ТМ "Вершок", ТМ "Старий Амстердам", ТМ "Пирятинъ". Зокрема, у двох зразках сиру виявлено занижену масову частку жиру (ТМ "Козуб продукт" на етикетці заявлено 55 %, а фактично виявлено – 51,7%; ТМ "Пирятинъ" – на етикетці заявлено 55 %, а фактично виявлено – 52,9%). Ще у двох зразках виявлено вміст немолочного жиру (сир ТМ "Козуб продукт" – 15,2%, ТМ "Вершок" – 13,1%), що не допускається вимогами національного стандарту та є грубою фальсифікацією продукції. У трьох зразках виявлена сорбінова кислота (сири ТМ "Козуб продукт" – 448,7 мг/кг, ТМ "Вершок" – 988,97 мг/кг, ТМ "Старий Амстердам" – 792,0 мг/кг) при відсутності інформації на маркуванні про вміст цього консерванту", - сказано в повідомленні.
Крім того, загальний недолік майже всіх виробників в тому, що частина тексту в маркуванні розміщена дуже дрібним шрифтом, важкодоступним для читання, який до того ж може бути неконтрастним до фону упаковки, що не забезпечує надання споживачу необхідної, доступної і своєчасної інформації про продукт. Деякі підприємства зазначають дату виробництва тисненням на металевій фользі, що не забезпечує чіткість читання .
Виробники плавлених сирів ТМ "Козуб продукт" та ТМ "Пирятинъ" вирішили назвати скибкові сири "пастоподібними", хоч за консистенцією ці сири придатні до нарізання, що є однією з характеристик скибкових сирів.
"Найсумнішим для споживача є те, що ні візуально, ні за смаковими якостями визначити наявність немолочних жирів в молочному продукті практично не можливо. Визначити справжність плавленого сиру та встановити відсутність немолочних жирів можливо лише при проведенні випробувань спеціалістами в лабораторних умовах", - зазначили на підприємстві.
Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові державне підприємство замовило іномарку за майже 1 млн грн.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків