У Галереї "АВEК" відкриється виставка, присвячена Варварі Каринській

Виставка, присвячена 130-річчю з дня народження видатного художника по костюмах, харків'янки Варвари Каринської, відкриється 19 жовтня о 17:00
Depo.
18 жовтня 2016 12:01
ФОТО: depo.ua
У Галереї "АВEК" відкриється виставка, присвячена Варварі Каринській
У Галереї "АВEК" відкриється виставка, присвячена Варварі Каринській

Як передає Depo.Харків, про це повідомила прес-служба Фонда Олександра Фельдмана.

На виставці будуть представлені плакати із зображенням костюмів, створених Варварою Каринською для кінофільмів.

Екскурсію по виставці проведе науковий співробітник Музею видатних харків'ян ім. Шульженко, автор книги "Варвара Каринська. Інтерпретації" Микола Шемет.

Дочка харківського купця, гласного міської думи Андрія Жмудського Варвара Андріївна емігрувала на Захід у середині 20-х років XX століття. Вона жила й працювала в Парижі, згодом у Лондоні.

Каринська робила костюми для трупи "Балі рюс де Монте-Карло" та інших слов'янських балетних труп. З 1939 року жила в Нью-Йорку. Працювала з багатьма всесвітньо відомими художниками: Сальвадором Далі, Марком Шагалом та іншими. З 1940-х до 1970-х років вона готувала костюми майже до всіх постановок легендарного хореографа Джорджа Баланчина.

Окрім балету, Каринську часто залучали як художника по костюмах на зйомки кінострічок за участю голлівудських зірок, таких як Марлен Дитріх, Інгрид Бергман, Вивьєн Лі, Гарі Купер та інші. За костюми до фільму "Жанна Д'арк" (1948 р.) Каринська була удостоєна вищої нагороди Американської національної кіноакадемії "Оскар".

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків