У дитячих таборах на Харківщині знайшли погану воду та небезпечні бактерії

Спеціалісти відібрали та дослідили проби з об’єктів навколишнього середовища у 25 позаміських закладах оздоровлення та відпочинку і одному наметовому містечку
Depo.
8 серпня 2016 10:21
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у ДУ "Харківський ОЛЦ МОЗ України", зокрема, були досліджені 40 проб питної води за санітарно-хімічними показниками, з них 10 проб (25%) у трьох закладах не відповідали вимогам.

До керівників закладів ПЗОВ "Зелена гірка", ДЗОВ "Біле озеро", ДОЗ "Чайка" Зміївського району направлені листи щодо забезпечення закладів водою, що відповідає нормативним вимогам.

На мікробіологічні показники досліджені 29 проб питної води, в усіх закладах вода відповідала гігієнічним вимогам.

Воду відкритих водойм досліджено в дев’яти закладах, де є пляжі. Не відповідали нормативним вимогам вода пляжу наметового містечка "Бритай" на Бритайському водосховищі Лозівського району за санітарно – хімічними показниками та пляжу ПЗОВ "Сосновий" Куп’янського району за мікробіологічними показниками.

Досліджені 24 проби третіх страв на якість вітамінізації. Відхилень від нормативів не виявлено.

З 55 проб готових страв бактеріологічне забруднення виявлено в трьох пробах, відібраних на харчоблоках ПЗОВ "Бурлучок" Шевченківського району та ДЗОЗ "Лісовичок" Сахновщинського району.

Досліджено 34 проби готових страв на калорійність. У двох закладах ПЗОВ "Бурлучок" Шевченківського району та ДЗОЗ "Лісовичок" Сахновщинського району калорійність не відповідала мінімально допустимим значенням.

З 449 змивів з обладнання, одягу та рук працівників бактерії групи кишкової палички виявлені в 64 змивах (14,2%). Незадовільні результати дослідження, зареєстровані у СОТ "Чайка" Вовчанського району, ПЗОВ "Бурлучок" Шевченківського району, ПЗОВ "Сосновий" Куп’янського району, ПЗОВ "Орлятко" Борівського району, можуть свідчити про недотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках, в тому числі режиму миття інвентарю та обладнання.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків