У Балаклійському районі невідомі засіяли соняшником майже 8 га чужих земель

На Харківщині прокуратура ініціювала збір безхазяйного врожаю соняшнику
Depo.
12 жовтня 2016 12:46
ФОТО: depo.ua

Як повідомили Depo.Харків у прес-службі прокуратури Харківської області з посиланням на керівника Лозівської місцевої прокуратури Олексія Медяника, на вимогу Балаклійського відділу Лозівської місцевої прокуратури дохід від продажу безхазяйного врожаю соняшника, виявленого на самозахопленій земельній ділянці, стягнуть на користь держави.

За його словами, за фактом самовільного зайняття державної землі прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч.1 ст. 197-1 КК України.

"Під час досудового розслідування встановлено, що поле площею 7,8 га, яке знаходиться за межами населеного пункту, відноситься до земель запасу. Ділянка не надавалася ні в користування, ні в приватну власність. І засіяна незаконно. Оскільки господар врожаю не знайшовся, прокуратура звернулася до фіскальних органів з вимогою визнати урожай безхазяйним, організувати його збір, облік та зберігання", - зазначив Медяник.

За попередніми розрахунками, з ділянки зібрано близько 20 т соняшника.

Як повідомляв Depo.Харків, органи прокуратури області у 14 районах Харківщини виявили 46 фактів самовільного зайняття земель держрезерву та запасу загальною площею майже 5 тис. га, за якими розпочато кримінальні провадження за ч.1 ст. 197-1 КК України.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків