ЦВК зареєструвала кандидатом у нардепи громадянина Ізраїлю Куницького

Центральна виборча комісія зареєструвала кандидата в народні депутати від партії "Слуга народу" по мажоритарному округу №169 (Харків) Олександра Куницького, який має подвійне громадянство

ЦВК зареєструвала кандидатом у нардепи г…

Інформацію про це підтвердила голова ЦВК Тетяна Сліпачук, передає з посиланням на UA:Харків.

"На сьогодні ми маємо кандидата, якого дійсно зареєстровано і який має як українське, так і іноземне громадянство", - сказала вона.

При цьому Сліпачук зазначила, що Верховний Суд спростував доводи, на яких базувалося рішення суду першої інстанції.

"Вчора Верховним Судом при прийнятті рішення фактично всі доводи, на яких базувалося рішення Шостого апеляційного суду, були спростовані як такі, що є хибними чи неправильними. Це відображено в рішенні Верховного Суду. В тому числі і доводи щодо недотримання строків, предмету оскарження тощо. Між тим, і в Шостому апеляційному суді, і у Верховному Суді пан Куницький підтвердив своє іноземне громадянство. Це питання, яке є важливим", - сказала Сліпачук.

Вона підкреслила, що в Україні є єдине громадянство. "З цього і виходила ЦВК, коли оцінювала документи. Це є для нас важливим. Я не знаю, як ви, але для мене в Україні є тільки громадянство України. Це питання, яке було фактично встановлене судами, воно фактично залишилося без правової оцінки", - зазначила голова ЦВК.

Цю ситуацію Сліпачук назвала "виключною для суспільства, правової спільноти". "Це питання має бути проаналізовано і на нього має бути відповідь, і юридична, і відповідь в даному випадку суспільна і політична", - сказала Сліпачук.

Як повідомляв Depo.Харків, Куницький балотується за підтримки партії "Слуга народу" в Харкові. Під час однієї із зустрічні із виборцями він сам підтвердив, що з 12 років має громадянство Ізраїлю. Крім цього, Куницький проходив службу в армії цієї країни.

11 липня ЦВК скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії "Слуга народу" Олександра Куницького через наявність фактів, які вказують на те, що він має громадянство Ізраїлю.

14 липня Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Центральної виборчої комісії про зняття з виборів кандидата Куницького.

19 липня Верховний Суд залишив в силі рішення Шостого апеляційного адміністративного суду. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook