ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Церква не проти хрестів замість комуністичних пам’ятників

В Українській православній церкві Київського Патріархату прокоментували появу хрестів на місцях комуністичних пам'ятників у Харкові
Depo.
23 квітня 2015 15:56
ФОТО: depo.ua

На думку духовенства, на місці знесених пам'ятників має бути щось, що нівелює та заперечує біографію та відрізок історії, пов'язаний з цими діячами, повідомляє "Слобідський край", передає кореспондент Харків.depo.ua.

"Безумовно, ідоли і кумири потрібно повалити, так само, як свого часу були повалені всі ідоли і кумири фашистської доби. А що на їх місце? Знак добра і любові - хрест, - говорить настоятель храму Іонна Богослова Української православної церкви Київського Патріархата (УПЦ КП) отець Віктор Маринчак. - Найбільше, що ненавидів Володимир Ленін, - це християнство. Це дві абсолютні протилежності - комунізм і християнство".

Ці пам'ятники, переконаний настоятель храму, сприймаються як символ агресивного людиноненависницького та антихристиянського режиму.

Маринчак розповів, що ставити християнський хрест на язичницьких капищах - це давня православна традиція.

Те, що частина харків'ян негативно ставиться до того, що на місці пам'ятників зявляються хрести і навіть глузує з цього, отець Віктор коментує так: "Це відбувається тому, що суспільство сьогодні атеїстичне. Переважна більшість людей у нас не вірить і агресивно ставиться до релігії".

Духівник запевнив, що для того, аби поставити хрест на місці постаменту комуністичному вождю, окремого дозволу у церкви брати не потрібно. Натомість можна попросити благословення.

Нагадаємо, у Харкові уже другий тиждень триває активне знесення пам'ятників і постаментів діячам радянської епохи. На пусті постаменти харківські активісти встановлюють хрести або прапор України.