ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Три напрямки нового путінського наступу (КАРТИ)

Сьогодні можна уже остаточно констатувати, що другі мінські домовленості поховані, а довгоочікуваний путінський наступ на Донбасі розпочався
Depo.
3 червня 2015 16:45
ФОТО: depo.ua
Три напрямки нового путінського наступу (КАРТИ)
Три напрямки нового путінського наступу (КАРТИ)

Бойовики почали наступати, використовуючи системи залпового вогню та крупнокаліберну артилерію. Найбільш серйозний наступ здійснюється на село Мар'їнка, що на заході від Донецька. Крім того свою активність терористи позначили і ще на кількох напрямах.

Що стосується Мар'їнки, то захоплення цього населенного пункту дозволить терористам розвинути наступ на сусідні населенні пункти - Красногорівку та Курахове, з наступною перспективою виходу на Гірник, Українськ та Селідове, а потім і на відносно велике місто Красноармійськ з приблизно 70 тисячами населення, шахтами "Краснолиманська" і ВАТ "Красноармійська-Західна", що вважаються флагманами вугільної промисловості України, дінасовим заводом, вагонним депо та іншими промисловими об'єктами.

Наступний напрямок атаки терористів - це район сіл Піски та Опитне з обстрілами Карлівки та Водяного (які розташовані досить глибоко в українському тилу), що можна вважати фланговим наступом на важливий населений пункт Авдіївку. Як ми уже писали, інтерес терористів до цього міста викликаний перш за все його розташуванням поблизу великої розв'язки на Донецькій окружній дорозі. Ця дорога стала для сепаратистів по суті рокадною, адже протягом багатьох кілометрів проходить вздовж лінії зіткнення. Це значно спрощує перекидання військової техніки з одної ділянки фронту на іншу. Варто зазначити, що на Донецькому напрямку українці не мають таких зручних транспортних артерій, отже можуть програвати супротивнику в маневровості.

Але контроль над Авдіївкою дозволяє українським військам тримати дорожній вузол принаймні під вогневим контролем. Адже в районі міста позиції ЗСУ проходять досить близько від дороги та ще й на невеличкий висоті. Все це дозволяє їм хоча б ускладнювати терористам перекидання військ.

Наступний напрямок, на якому суттєво посилилася активність бойовиків - це район Дебальцевого і, відповідно напрямок на Артемівськ.

Наразі лінія фронту проходить від околиць Артемівська лише в 15 кілометрах. При цьому 70-тисячне місто, завдяки промисловості та інфраструктурі є другим за привабливістю для окупантів після Маріуполя. "Окупаційна привабливість" пояснюється багатьма причинами. По-перше, Артемівськ - важливий логістичний центр, через який проходить кілька важливих автомагістралей. Майже впритул до міста проходить траса міжнародного значення М-03, яка йде з пункту пропуску на російському кордоні Довжанський через окуповані Красний Луч, Антрацит та Дебальцеве і далі на Слов'янськ, Ізюм та Харків.

Крім того, через Артемівськ проходить траси Т-0513 та Т-0504, що з'єднують місто з окупованою Горлівкою, неокупованими прифронтовими Костянтинівкою та Красноармійськом, а також з агломерацією Лисичанськ-Сєверодонецьк-Рубіжне на Луганщині. Отже, захоплення терористами Артемівська значно ускладнить українським військовим і без того не найкращу логістику.

Крім того, через Артемівськ проходять залізничні колії, що з'єднують окуповану Горлівку через українську Попасну на знову ж такі окуповані Первомайськ, Стаханов та Кіровськ. Отже, окупація Артемівська дозволить серйозно ускладнити зв'язок з Попасною. До того ж захоплення Артемівська відкриває прямі дороги на Слов'янськ та Костянтинівку.

Але транспортна інфраструктура не єдина і не головна причина привабливості Артемівська. Це місто також є важливим промисловим центром, де розташовані "Артемсіль" (єдиний в Україні виробник солі), завод з обробки кольорових металів, завод шампанських вин та інші підприємства.

Крім того в Артемівську розташовані чи не найбільші в Україні склади зі зброєю та законсервованою військовою технікою. Нещодавно повідомлялося, що зброя зі складів евакуйована. Але стовідсоткової впевненості, що з міста вивезена уся зброя чи техніка наразі немає.