Три фестивалі та велодень: ТОП-10 подій у Харкові (ФОТО)

У Харкові цими вихідними намічається дуже насичена культурна та розважальна програма

Журналісти Depo.Харків зібрали найбільш помітні події 19 та 20 травня, які варто відвідати харків'янам, аби відпочити від трудового тижня.

Субота, 19 травня

І. Фестиваль грузинської культури Gaumarjos.

Гаумарджос - це заклик до перемоги, побажання здоров'я, а також закінчення кожного тосту. У перекладі на українську – "Будьмо!". На території фестивалю буде кілька тематичних зон: "Супра", "Базароба", "Туристичний куточок", "Фотовиставка", "Дитяча розважальна зона".

У ресторанній зоні "Супра" команда з кращих кухарів пригощатиме традиційними грузинськими стравами. Тут ви скуштуєте хінкалі, хачапурі, кубдарі, шашлик, чкмерулі. Особливих цінителів порадують майстер-класи з приготування хінкалі і хачапурі, а сміливці зможуть спробувати свої сили в змаганні й осилити чоловічу порцію хінкалі. Неодмінно буде дегустація вин. Ви дізнаєтеся технологію їх приготування і почерпнете мудрість тостів від справжнього тамади.

Хочете забрати з собою шматочок Грузії? На майданчику "Базароба" можна купити продукти і сувеніри з Грузії. Якщо ви любите грузинські сири, спеції, вино або давно мріяли про мінанкарі, грузинський капелюх або розі для розпивання вина - приходьте на "Базароба".

 1. Де: вул. Плеханівська,126, арт-завод "Механіка".
 2. Коли: 19-20 травня, 11:00.
 3. Вартість: від 50 грн.

ІІ. Харківський ретро-зліт 2018. Pin-up

Ретро-зліт став традиційною подією для весняного Харкова. До четвертого ретро-зльоту готова нова програма і експозиція в стилі Pin-up.

ХаРЗ запрошує познайомитися зі стилем Рin-up і епохою його розквіту - в Харків приїдуть ніколи не бачені в нашому місті Lincoln Continental Cabrio (1962), унікальний Chevrolet Bel Air Hardtop Sport Coupe (1955) з гаража Леоніда Брежнєва, Lloyd Arabella (1960), Rolls-Royce Phantom II (1928) і десятки інших автомобілів, мотоциклів, моторолерів і велосипедів з усього світу та всіх епох.

Стилю Pin-up, його минулому та сучасному будуть присвячені лекції Олени Ковпак - три в суботу, 19 травня, і дві в неділю, 20 травня. Про військову техніку розкажуть члени Клубу військово-технічної історії "Шерман" історичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Також можна заглянути в комп'ютерний музей з обчислювальними машинами й ігровими приставками початку цифрової ери від Software & Computer Museum.

Традиційно пройде конкурс "Костюм епохи" з модельєром Костянтином Пономарьовим на чолі журі.

 1. Де: вул. Плеханівська,126, арт-завод "Механіка".
 2. Коли: 19-20 травня, 10:00 – 19:00.
 3. Вартість: 25-100 грн.

ІІІ. Нічний Weekend фільмів Девіда Лінча

Три знакових фільми одного з найбільш самобутніх режисерів сучасності на великому екрані. Початок о 23:00, завершення показу - о 5:00 ранку 20 травня.

Відреставровані "Голова-ластик", "Шосе в нікуди" і "Твін-Пікс: Крізь вогонь", з оригінальним звуком і українськими субтитрами. Всі три фільми можна було бачити на рідкісних ретроспективах Лінча.

 1. Де: вул. Полтавський Шлях, 6, кінотеатр "Боммер".
 2. Коли: 19 травня, 23:00.
 3. Вартість: 100-120 грн.

IV. KharkivBookFest-2018

Із 18 по 27 травня в Харкові триває книжковий фестиваль KharkivBookFest-2018. Цього року організатори заходу не обмежувалися однієї тематикою, і в рамках KharkivBookFest можна буде почути і лекцію про історію французького графічного роману, і поспілкуватися з представниками українського фентезі та молодіжного філософського роману.

Уперше в цьому році в рамках фестивалю пройдуть лекції спільно з наук-поп спільнотою в форматі 15 на 4: допитливі відвідувачі дізнаються про те, як народжений автором твір у процесі літературної обробки і додрукарської підготовки отримує у видавництві та друкарні той вигляд, який звикли бачити читачі.

Серед учасників і гостей фестивалю будуть лектор і екскурсовод Максим Розенфельд, а також один із найбільш відомих сучасних українських письменників Любко Дереш.

 1. Де: вул. Сумська, 35, Сад ім. Шевченка.
 2. Коли: 19 травня, 15:00.
 3. Вартість: безкоштовно.

V. Ніч музеїв 2018

У нічних програмах - безкоштовні експозиції, зустрічі, концерти та майстер-класи. Цього року в заході візьме участь 31 заклад культури.

Уперше свої двері для гостей відкриють Скульптурні майстерні (вул. Культури, 9-а), де пройдуть екскурсії, лекції та майстер-класи від відомих харківських скульпторів.

У Музеї видатних харків'ян ім. К. Шульженко відбудеться майстер-клас з імпровізації гри на баяні і з вокалу від блюзмена Сергія Ковальова. У Харківському літературному музеї запланована широка лекційно-дискусійна програма. Зокрема, мова піде про Харків часів нацистської окупації - з розповідями істориків, інтерактивом, переглядом фільмів.

У Культурному центрі ім. М. Реріха дітям нададуть можливість намалювати малюнки, які потім проаналізує професійний психолог і розповість батькам про свої висновки. У Харківському планетарії ім. Ю. Гагаріна цього дня працюватиме музей "Космос", де відвідувачі зможуть дізнатися про видатних космонавтів, потримати в руках предмети, які побували в космосі, метеорити, сфотографуватися з "іншопланетянами".

У Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр" заплановано проведення проекту "Art&Fashion. Новий вимір", який присвячений дослідженню взаємодії мистецтва і моди. В експозиції будуть представлені фото- та відеороботи, а також арт-об'єкти дизайнерів і художників. У програмі також - екскурсії, лекції, виставка робіт "Bob Basset" та ін.

У Харківському обласному центрі культури і мистецтва пройде квест, присвячений пошуку в цій будівлі кімнати, в якій в 1923-1926 роках жив видатний кінорежисер Олександр Довженко. Також відвідувачі побачать виставку його графічних робіт. У "Вітальні на Дворянській" цього дня відкриється виставка "Транспорт старого Харкова", а переможці тематичної вікторини отримають можливість покататися на ретро-автомобілі вечірнім містом.

Неділя, 20 травня

І. Велодень 2018

Мета заходу - популяризувати активний і здоровий спосіб життя, створити сучасну міську велоінфраструктуру, виховати культуру поведінки на дорозі та дбайливе ставлення до природи.

Програма: 9:00 – 10:00 збір учасників на площі Свободи, 10:00 – 11:00 – флешмоб велосипедистів, 11:00 – 13:00 проїзд колони за маршрутом (площа Свободи - проспект Науки (непарна/західна сторона) до вул. О. Яроша - проспект Науки (парна/східна сторона) - вул. Новгородська - вул. Динамівська - вул. Сумська - вул. Ярослава Мудрого - вул. Алчевських - вул. Чернишевська - вул. Скрипника - вул. Сумська - площа Свободи), 13:00 – 16:00 культурно-спортивна програма свята.

ІІ. Фрімаркет в Саржиному Яру

Фрімаркет - це некомерційний ярмарок вільного обміну речей, де панує принцип: "Те, що мені не потрібно, я віддаю, те, в чому маю потребу, я беру собі". Ніякої комерції - ні продажу, ні бартеру. Взяти участь можуть усі бажаючі.

Цілий рік у вас накопичувалися старі речі, ви дочитали старі книги, і тепер вони припадають пилом на полицях, виросли з симпатичної шапки-вушанки і не знаєте, що ж з нею зробити? Відповідь одна - фрімаркет. Все безкоштовно, є бажання подарувати річ світу - даруй, але не проси що-небудь натомість.

 1. Де: проспект Науки, Саржин Яр.
 2. Коли: 20 травня, 12:00-17:00.
 3. Вартість: безкоштовно.

ІІІ. Пішохідна екскурсія "Весна на червоному тлі"

У рамках KharkivBookFest відбудеться пішохідна екскурсія "Весна на червоному тлі". Зелений квітучій травень кличе на прогулянки містом. Організаторі запрошуються усіх на пішохідну екскурсію.

Маршрут: Художній музей (Колишній будинок радянського керівництва, Інститут літературознавства Багалія та Літмузей) - будинок, де жив український письменник Еллан Еллан-Блакитний та стояв йому пам'ятник - будинок літераторів Блакитного - дім Багалія, Літмузей - Держпром - будинок "Слово".

 1. Де: вул. Мистецтв, 11.
 2. Коли: 20 травня, 16:00-18:30.
 3. Вартість: безкоштовно.

IV. Театрально-урбаністичний фестиваль Parade

Організаторами виступить ArtDot - команда людей, яка займається проектами в сфері освіти і мистецтва. Це представники театру "Прекрасні квіти", школи акторської майстерності "Тісто", медіа-видання "Люк". Частина команди - люди, які працювали над одним з кращих фестивалів України в 2017 році за версією Karabas Live - Plan B.

Парад - це форма публічного діалогу, гучне масове висловлювання. За допомогою фестивалю разом з учасниками і гостями ми шукаємо відповіді на питання: яким ми хочемо бачити простір навколо себе? Що для нас головне в Харкові? Які цінності є базовими для мирного і комфортного співіснування в місті?

Parade-fest буде складатися з трьох блоків:

1) Шоукейс - спектаклі українських театрів, тематика яких - буллінг, толерантність, сучасний герой;

2) Урбан - соціальні ініціативи та творчі проекти в межах міського простору. Це спосіб вибудувати нові відносини з містом. Розширити зону відповідальності і переосмислити своє "право на місто". Натхненням для цього стануть локальні творчі та освітні ініціативи городян;

3) Освітній блок - програма лекцій та воркшопів для активістів і культурних менеджерів.

 1. Де: вул. Чернишевська, 11.
 2. Коли: 20 травня, 19:00.

V. Docu/Хіт фестиваль документальних фільмів

Docu/Хіт - це кращі документальні фільми в українських кінотеатрах. На широких екранах будуть представлені документальні стрічки-фаворити міжнародних кінофестивалів. Це три фільми, що поєднують історії про боротьбу - про тіло і вразливість в сучасному танці, про порятунок уцілілих від бомбардувань, про дитинство серед звуків війни.

 1. Де: вул. Благовіщенська, 1.
 2. Коли: 20 травня, 19:30.
 3. Вартість: від 50 грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook