ТОП-5 найбільших тендерів 2018 року в Харкові: Хто найбільше заробив на міському бюджеті

Сад імені Шевченко, багатоповерховий паркінг, "Прозорий офіс", будинок БТІ та Оперний театр – об'єкти, на які в 2018 році мерія Кернеса витратила фактично мільярд гривень

ТОП-5 найбільших тендерів 2018 року в Ха…

Якщо 2017 рік минув у Харкові під знаком будівництва зоопарку та проведення відкритих торгів на ці роботи, то у 2018 році всі сили були кинуті на реконструкцію Саду імені Шевченка в центрі міста.

Сад імені Т. Шевченка

У вересні-жовтні 2018 року спеціалізоване комунальне підприємство "Харківзеленбуд" підписало п'ять угод з ТОВ "Інжинірингова компанія Планета Буд" щодо реконструкції та відновлення елементів благоустрою саду ім. Т. Г. Шевченка на загальну суму 390,74 млн грн. Загалом вартість реконструкції перевищила 600 млн грн. Варто нагадати, що в 2018 році на ремонт теплових мереж міста, які тріщать по швах, витратили приблизно 140 млн грн.

Реконструкцію Саду ім. Шевченка розпочали влітку 2016 року, але за два роки зробили лише частину робіт. При цьому вартість матеріалів та виробів значно дорожча, ніж, наприклад, при проведенні робіт у Саржиному Яру. Фактично виконання робіт контролює один Департамент комунального господарства, директором якого є Олексій Богач, а ось розцінки – різні.

Для порівняння, бетонні суміші класу В20 планують купувати по 2770 грн/куб.м. Це майже на 40% дорожче, ніж під час реконструкції Саржиного Яру. Також для саду ім. Шевченка планують купувати рулонний газон по 159 грн/кв.м, хоча для Саржиного Яру у кошторисі була вказана ціна в 134 грн/кв.м. Різниця лише на цій позиції складе майже 2 млн грн.

Десятки мільйонів на вивезення та завезення ґрунту, які ніхто не зможе перевірити – все це також реконструкція Саду імені Шевченко.

Власником ТОВ "Інжинірингова компанія "Планета Буд" записаний Сергій Мошенський. Це син та помічник колишнього народного депутата Валерія Мошенського, власника великого столичного будівельного холдингу "Група компаній "Планета". Заступником директора цієї фірми є Євген Волк. Він був засновником ТОВ "Київська будівельна компанія – Плюс", яка також отримувала підряди на реконструкцію Саду ім. Шевченка та харківський Зоопарк.

Харківське БТІ

За даними бюджету міста Харкова на 2019 рік, на реконструкцію будівлі БТІ на площі Павлівській пустять понад 220 млн грн.

Цього року в мерії вже провели торги на суму 180 млн грн. Загальна площа будівлі, що є пам'яткою архітектури, складає 4142,9 м кв. Серед запланованих робіт – демонтаж окремих конструктивних елементів будівлі, виконання надбудови двох поверхів із легких металевих конструкцій і склопакетів, заміна мереж електро-, водо-, теплозабезпечення та каналізації з комплектацією відповідними приладами і устаткуванням, виконання реставраційних та оздоблювальних робіт по фасаду, благоустрій території тощо.

Засновником та керівником переможця торгів ТОВ "Рать" є харків'янин Антон Константинов. Він також є співзасновником ОК "Житлово-будівельний кооператив "Прем'єрівське", де його партнерами є Денис Константинов і Світлана та Олександр Настенки.

Олександр Настенко є бізнес-партнером Романа Дружбіна по фірмах, які останнім часом отримують спецдозволи на розробку корисних копалин в різних регіонах України. Дружбін – це колишній бізнес-партнер по ТОВ "Центральна нафтогазотранспортна компанія" Олександра Павлюченка.

Сьогодні Павлюченко є помічником нардепа з "Народного фронту" Ігоря Котвицького, який, у свою чергу, є давнім бізнес-партнером міністра МВС Арсена Авакова.

Дорого економити на "Прозорому офісі"

Ще понад 100 млн грн в міськраді Кернеса планують витратити на центр надання соціальних послуг "Прозорий офіс" по вулиці Благовіщенській, 25. Вартість робіт після проведення торгів перевищила 100 млн. грн. І це не кінцева сума.

Засновником і директором харківського "Промтексу", який виконуватиме роботи, є Станіслав Бровін. Свого часу він керував ПБФ "Укрспецбудпокриття" Людмили Лаврик і белізької "Дезлер Менеджмент Лтд", яке зараз переоформлене на белізьку "Vernita Limited".

Людмила Лаврик – це родичка помічника нардепа Анатолія Денисенка, а "Vernita Limited" – офшор, який входить до орбіти цього депутата. Більше того, "Промтекс" орендує техніку у двох фірм – ТОВ "Рексон" та "Блейз Інвест". Бенефіціаром обох є нардеп Анатолій Денисенко.

Паркінг замість парку

Ще одна фірма, афільована з нардепом Денисенком, отримає підряд на будівництво багатоповерхового паркінгу фактично на території Саду ім. Шевченка. Ціна питання - понад 90 млн грн. Історично це була територія саду, але кілька років тому у міськраді дещо "звузили" території зеленої зони в центрі міста.

Підрядником буде ТОВ "Спецбудмонтаж - Україна", бенефіціаром вказано нардепа Денисенка. Цікаво, що кошториси на ці роботи були приховані і не з'явилися у відкритому доступі.

Ремонт Оперного

Не лише міськрада проводила торги на сотні мільйонів у Харкові. Так, ремонт вирішили зробили у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Лисенка.

Торги, які пройшли повз увагу харківські ЗМІ, "затягнули" на майже 250 млн грн. Йдеться про ремонт систем теплопостачання, кондиціювання і вентиляції. Підрядником стало ТОВ "Група Термік", яке записане на Тетяну Ткаченко. Сайт цієї фірми показує основним телефоном номер з російським кодом - +7 (499) 7052760. І це на фоні прихованих кошторисів.

Отже, у 2019 році харків'янам потрібно буде не тільки слідкувати за тим, чи всі ці об'єкти побудують. Але й виявити, за скільки бюджетних гривень це зробили та хто отримав максимальний "ґешефт".

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme