ТОП-5 тендерів року в Харкові: Де з'являться чергові "золоті лавки" Кернеса

У Харкові перед запровадженням системи "Прозорро" мерія Геннадія Кернеса "тендерила", як не в себе

ТОП-5 тендерів року в Харкові: Де з'явля…

2016 рік став історичним для державних закупівель. Йдеться про повноцінний запуск системи електронних закупівель, роботу порталу "Прозорро" та майданчиків для проведення торгів. Впровадження "Прозорро" вплинуло на об’єми торгів. Місцева влада намагалася через паперові тендери підписати угоди на пару років уперед.

Так, за останні три дні перед переходом на "Прозорро" за старими правилами у Харківській області зробили рекордну кількість оголошень на загальну суму 1,2 млрд грн. Більше по Україні було тільки в Києві та Дніпропетровській області. Варто відзначити, що найбільші апетити на Слобожанщині виявилися в мерії Кернеса. Саме торги міськради й склали основу підсумкового річного рейтингу закупівель.

1. Харківський метрополітен

Найбільшим за сумою тендером 2016 року став договір між КП "Харківський метрополітен" та ТОВ "Вега-Буд" щодо капітального ремонту вагонів на загальну суму 727,54 млн грн. Цікаво, що виграли вони цей тендер у "Крюківського вагоноремонтного заводу" - фактично єдиного підприємства країни, яке виробляє вагони.

ТОВ "Ваго-Рев" у 2009 році заснували Олег Дивінець, Олексій Ахвледіані та Андрій Артеменко. Останній є сином екс-начальниці рекламного відділу КП "Харківський метрополітен", коли директором підземки був нині покійний Сергій Мусєєв. В 2011 році єдиним засновником фірми була Зінаїда Кірсанова, яка подарувала квартиру в елітному житловому комплексі в Харкові матері голови Адміністрації Холодногірського району міста Харкова, депутата Харківської міськради Максима Мусєєва.

Пізніше фірма мала контактний телефон на (057) 739-18-95, що також належав ТОВ "Лот" та ТОВ "Інвест-тур". Співзасновником першої є колишній співвласник "Ваго-Рев" Олег Дивінець. А власником "Інвест-туру" є Іван Кравцов, який також заснував ТОВ "Старсен". Обидві фірми без тендерів отримують замовлення метрополітену. Крім того, власником "Старсен" був Олександр Стаматін, син нинішнього директора КП "Харківський метрополітен" В'ячеслава Стаматіна.

Більше того, фактично підприємство розташовувалося на території метрополітену та використовувало обладнання метрополітену.

Після того, як це підприємство потрапило у поле зору правоохоронців, його перереєстрували на Євгена Ананченка з Ізраїлю, а директором став Роман Дворник. Останній також є директором ТОВ "Системи прогресивної очистки", яке ЗМІ відносили до переліку підприємств Максима Мусєєва.

ТОП-5 тендерів 2016 року в Харкові: Де з'являться чергові

2. Харківський Зоопарк

Реконструкція Зоопарку стане одним із головних проектів мерії в наступні кілька років. Зокрема, у Зоопарку планують створити зони "Далекий схід", "Африканська савана", "Світ узбережжя", "Африканське сафарі", "Південна Америка", "Королівство слонів", "Дика Австралія".

Загальна вартість реконструкції може сягнути 1 млрд грн, адже тільки у 2016 році щодо цього об’єкта вже уклали угод на суму понад 200 млн грн.

Близько 20 угод були підписані тільки на проектні роботи. Визначилися у Кернеса і з головними підрядником. Несподівано торги виграла маловідома фірма "Київська будівельна компанія – плюс" ("КБК-плюс"). З ними підписали угод на суму понад 100 млн грн.

ТОП-5 тендерів 2016 року в Харкові: Де з'являться чергові

3. Сад імені Шевченка

Ця ж "КБК-плюс" нещодавно отримала договір і на реконструкцію Саду ім. Шевченка майже на 50 млн грн. Організатори аукціону відхилили пропозицію конкурентів, яка була на 6 млн грн дешевша, й підписали угоду з новими улюбленцями мера. За даними "Харківського антикорупційоного центру", роботи мають бути завершені до кінця 2018 року.

У саду планується перенести електромережи, зробити поливальний водогін, велопарковку, оновити зовнішнє освітлення, встановити малі архітектурні форми тощо. примітно, що вартість однієї паркової лави затягне на 20 тис. грн. При цьому зазвичай подібні лавки коштують приблизно 3-6 тис. грн.

Засновниками ТОВ "КБК-плюс" є Євгеній Волк, Ірина Іващенко, Наталія Робак. Директором з жовтня став мешканець Сумської області Максим Страшенко. Він також є директором ТОВ "Прайм-Девелопмент", яке вже встигло заробити скандальну репутацію у столиці.

У документах торгів вказано, що ТОВ "КБК-плюс" буде використовувати субпідрядників у обсязі не менш ніж 20%. Йдеться про ТОВ "БК "Спецбудтехнологія" та ТОВ "Енергосервіс ПМК". Остання пов’язана з оточенням в.о. першого заступника голови Аудиторської служби України Станіслава Косінова, який також є депутатом міськради від "Солідарності".

ТОП-5 тендерів 2016 року в Харкові: Де з'являться чергові

4. Дороги і "Паркінг+"

У міськраді цього року дуже активно проводили торги на реконструкцію доріг. Лише на реконструкцію Московського проспекту було проведено тендерів у 2016 році на 303 млн грн. Переможцем усіх виявилося ТОВ "Паркінг+" - головний фаворит тендерів департаменту будівництва і дорожнього господарства Харківської міськради. Ще 21,65 млн грн вони отримали без тендеру.

Директором Департаменту будівництва і шляхового господарства міськради є Володимир Чумаков, який до свого призначення керівником Департаменту в 2010 році був директором та співзасновником "Паркінг+".

Згодом засновники фірми змінювалися й у травні 2016 року її переписали на компанію з Гонконгу "Драгон Інвестмент Девелопмент Лімітед". Бенефіціаром "Паркінг+" тепер вказано громадянина Малайзії Тан Джин Лі, який мешкає у Швейцарії. Крім того, серед засновників є партнер дружини Чумакова – В'ячеслав Блінкін та Галина Давидова – людина з оточення Геннадія Кернеса.

ТОП-5 тендерів 2016 року в Харкові: Де з'являться чергові

5. Трамвайний дрифт – "те, чого немає в Харкові"

Але не тільки ремонт доріг наполегливо "тендерили" в міськраді. Не менш активні були чиновники й під час тендерів на реконструкцію трамвайних колій й переїздів. А найфеєричніша історія стосувалася все того ж Московського проспекту – ділянки під вікнами Кернеса.

Департамент інфраструктури Харківської міської ради 28 квітня за результатами тендерів уклав угоди з ТОВ "СК СТС" на реконструкцію трамвайної колії по проспекту Московському у Харкові на 114,93 млн грн. Ця історія також зацікавила харківських правоохоронців.

Виявилося, що реконструкція трамвайних переїздів утричі дорожча, ніж має бути. А головні вигодонабувачі сидять у мерії, зокрема, мова йде про заступника міського голови Євгена Водовозова.

Поки на ремонт трамвайних колії витрачають по-європейськи, Харків уже став визнаною столицею "трамвайного дрифту", якого, як наполягає мерія, в місті немає.

Сторінка "паперових тендерів" уже перегорнута. Почалися електронні закупівлі. Однак і вони не зупиняють корупціонерів. Тому, на жаль, і наступного року буде про що говорити.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme