ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ТЕЦ-3 отримає гроші Світового банку

На ТЕЦ-3 за рахунок коштів Світового банку планують ввести в експлуатацію два нових турбогенератори
Depo.
1 липня 2015 14:48
ФОТО: depo.ua

Про це кореспонденту Харків.depo.ua повідомили в прес-службі Харківської міськради з посиланням на директора ТЕЦ-3 Леоніда Лисака.

За його совами, один турбогенератор почали встановлювати в цеху ще два з половиною роки тому. Закінчити його монтаж планують за рахунок коштів Світового банку. Електрична потужність агрегату становить 20 МВт, теплова - 80 Гкал/год.

Крім того, на ТЕЦ-3 вже підготовлено майданчик для установки нового турбогенератора, його встановлять замість старого, що вийшов з ладу. Його електрична потужність - 24 МВт, теплова - 80 Гкал/год.

Лисак зазначив, що введення в експлуатацію нового обладнання дозволить поліпшити систему вироблення тепла, і з питомих 250-252 кг витрати палива на 1 Гкал вийти на 144 кг на 1 Гкал. Також це дасть можливість відмовитися від менш економних водогрійних котлів, при цьому обсяг відпуску електроенергії зросте на 15-20 млн кВт.год. "Тобто це дозволить нам споживати меншу кількість газу на вироблення того ж об'єму тепла", - зазначив директор ТЕЦ-3.

Директор департаменту комунального господарства Віктор Кітанін повідомив, що завдяки модернізації вироблення теплової та електричної енергії на ТЕЦ-3 зросте на 20-22%. За його словами, ТЕЦ-3 - основний об'єкт, на модернізацію якого будуть вкладатися кошти Світового банку. Всього на реалізацію цього проекту планують направити близько 20 млн. долл.

Зазначимо, що зараз на ТЕЦ-3 йдуть планові ремонтні роботи в рамках підготовки до нового опалювального сезону, яка почалася ще в середині квітня.