Світлична вшанувала пам'ять українців, загиблих внаслідок голодоморів

У Харкові з 2018 року працює один із небагатьох в Україні музеїв, де розповідають про три хвили українських голодоморів

Світлична вшанувала пам'ять українців, з…

Про це на своїй сторінці у "Фейсбук" написала колишня голова Харківської ОДА Юлія Світлична.

 

"День пам’яті жертв Голодоморів – день, коли всі слова зайві. Минулого року відкрили музей з унікальною експозицією. Це один із небагатьох музеїв в Україні, чия експозиція розповідає про три хвилі голодоморів, що розгорнулися на українських землях. Відвідайте його. Відчуйте біль. Вшануйте пам’ять тишею. Замисліться над минулим заради майбутнього!" - написала Світлична.

Довідка Depo.Харків. Музей пам’яті жертв Голодомору було відкрито у 2018 році в рамках заходів до 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. Це перший музей, чия експозиція розповідає про три хвилі голодоморів, що розгорнулися на українських землях: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр. та 1946-1947 рр. Усі інші до сьогодні концентрувались лише на 1932-33 роках.

 

Музей пам’яті жертв Голодомору також став першим музеєм в Україні, що створений на території об’єднаної територіальної громади. Розташований заклад поруч із Меморіалом жертвам Голодомору. Дуже кропітка робота проводилася з підготовки, спеціалістами зібрано понад 60 аутентичних експонатів. Тут можна побачити унікальні предмети, документи та світлини тих часів, що були зібрані з усієї Харківщини.

 

В музеї також зберігаються обидві книги "Національна книга пам’яті жертв 1932-1933 років в Україні. Харківська область". Перше видання книги пам’яті було надруковане майже 10 років тому. У другій книзі, виданій у 2018 році доповнений перелік жертв Голодомору 1932-1933 років, що проживали на той час на території Харківської області. До експозиції музею також увійшли речі людей, імена яких надруковані у виданні.

 

Читайте також: "Важко помирати голодною смертю": Як сільський учитель рятував дітей від Голодомору

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"