Світлична обговорила з послом Нідерландів посилення економічної співпраці (ФОТО)

Голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична та Надзвичайний та повноважний посол Королівства Нідерланди в Україні Едуард Хукс позначили перспективи подальшого розвитку співробітництва Харківщини та Нідерландів

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Харківської обладміністрації.

За даними ОДА, під час зустрічі, яка пройшла сьогодні, 13 червня, Світлична та Хукс обговорили співробітництво Харківщини та Нідерландів в агросекторі, промисловості, освіті та ІТ-сфері.

Також керівник області запропонувала послу розглянути можливість відкриття почесного консульства в Харкові та перспективи відкриття прямих авіарейсів Харків – Амстердам.

"Нідерланди – це країна з 6-ю економікою в Європейському союзі. Наш зовнішньоторговельний оборот з цією країною зріс на 35%, але ми бачимо подальшу перспективу та вважаємо, що це тільки початок співробітництва, - відзначила голова ОДА. - Будемо працювати над тим, щоб найближчим часом запропонувати харківським підприємцям нові проекти у сфері агропромислового комплексу, переробної та хімічної промисловості".

Хукс відзначив, що регіон добре відомий у Нідерландах, адже саме тут базувалася збірна країни з футболу під час Євро-2012. Він також відзначив велику допомогу, надану керівництвом області під час трагічних подій, пов'язаних із катастрофою рейсу МН17. Говорячи про подальший розвиток двосторонніх відносин, пан посол відзначив перспективи у сфері агробізнесу та використання голландського досвіду виробниками насіння.

"Я б із задоволенням приїхав до східної України з делегацією представників голландських компаній і фермерських господарств, щоб подивитися, які тут є можливості для розвитку бізнесу. Те ж саме стосується і підприємств хімічної галузі", - сказав Хукс.

Світлична запропонувала пану послу разом із бізнес-делегацією своєї країни відвідати Міжнародний економічний форум та Великий слобожанський ярмарок, які відбудуться в Харкові у вересні.

"Сподіваюся, що ваш перший візит стане гарною запорукою нашої подальшої співпраці", - відзначила голова ОДА.

На своїй сторінці в Facebook Світлична додала, що торгівля між Харківщиною та Нідерландами за останній рік зріс на 35%.

"Зустрілась з Послом Нідерландів Едуардом Хуксом. Країна з шостою економікою в ЄС. За останній рік маємо +35% у торгових відносинах. Але потенціал нашої співпраці значно вище. Саме про це і говорили. Розмова позитивна, - написала керівник області. -Найближчим часом запропонуємо харківським підприємцям низку проектів у сфері АПК, переробній та хімічній промисловості. Домовились розглянути питання щодо відкриття Почесного консульства Нідерландів у Харкові та організації прямих авіарейсів".

Як повідомляв Depo.Харків, раніше голова Харківської обладміністрації Юлія Світлична зустрілась із послами країн Вишеградської четвірки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook