Судний день: Чи стане Олена Зайцева черговим мажором Толстошеєвим

Харківському правосуддю знадобилося п'ятнадцять місяців, щоб підійти до фіналу справи про смертельну аварію за участю Олени Зайцевої та Геннадія Дронова

Судний день: Чи стане Олена Зайцева черг…

26-го лютого київський суд Харкова винесе вирок Зайцевій і Дронову. Майже від самого початку судового процесу обоє обвинувачених перебувають під вартою. Зайцеву посадили в СІЗО через півтора дні по смертельній аварії в центрі Харкова. Саме вона була за кермом "Лексуса", що влетів у скупчення людей на пішохідному переході ввечері 18 жовтня 2017 року.

 

Дівчина на початку розгляду не відповідала на питання журналістів і постійно плакала. Заявляла, що розкаюється, читаючи розкаяння з листочка, переглядаючись із адвокатом. Однак згодом підсудна оговталася, вже не плакала, кожне засідання відчуженим і байдужим поглядом дивилася перед собою або у підлогу. Присутні під час засідань журналісти примітили, що Зайцева, незважаючи на річне перебування у казематі, мала надзвичайно доглянутий вигляд.

 

Поширилися навіть чутки про те, що дівчина має можливість отримувати послуги косметолога в умовах СІЗО. Це, звичайно ж, спростували.

 

Адвокати водійки «Лексуса» протягом слухання намагалися розіграти карту здоров'я Зайцевої. За цим планом, як свого часу у іншого "мажорного" водія-вбивці Андрія Толстошеєва, мали виявитися давні та серйозні проблеми. У Толстошеєва, нагадаємо, виявився вроджений порок серця, який не заважав йому вести веселий образ життя і ганяти по вулицях, аж поки він на своєму позашляховику не в'їхав у кіоск на столичній Лівобережці, на смерть роздавивши жінку та травмувавши ще одну людину. Втім, і це було, як виявилося "нещасним випадком", через несподіваний "напад епілепсії".

 

Зайцевій також стало різко потрібне повне медичне обстеження. Щоправда, до епілептичного рівня її сторона захисту опускатися не стала, виклавши інший козир: як виявилося, ще у 2007 році (тобто у 10-річному віці) Олена потрапила в ДТП, де отримала серйозну черепно-мозкову травму, яка турбує її і донині, через що досі вимушена приймати ліки (на жаль, не було оголошено, чи є серед них опіати, – Ред.) та проходити медичні обстеження. А невідомо про стару травму було тому, що в 16 років Олена, яка до того була Івановою, отримала паспорт вже на нове прізвище – Зайцева, а ті документи оформлені на старе прізвище.

 

 

Одного разу підсудну навіть побачили біля Харківської лікарні швидкої та невідкладної допомоги, де вона без кайданок, однак у супроводі жінок-конвойних спілкувалася зі якимись жінками. Це був червень 2018 року. За офіційною версією, обвинувачену, що постійно скаржилася на головні болі, возили на обстеження до лікарні. Утім, спроба перевести Зайцеву до лікарні, як це свого часу захист провернув із екс-премєром Юлією Тимошенко, провалилася.

 

Геннадій Дронов також намагався розіграти «лікарняну» карту. Чоловік однак після ДТП ліг у приватну клініку, начебто непокоїв шийний відділ хребта. Перші кілька місяців Дронов їздив на суд у комірці Шанца. Однак це не допомогло. Обох підсудних, незважаючи на протести адвокатів, посадили під варту, де вони перебувають і зараз.

 

Судове слідство позначилося низкою неоднозначних речей. У крові Зайцевої одразу після ДТП начебто виявили опіати, однак зрештою виявилося, що чомусь не були набрані біологічні рідини водійка у достатній кількості, тому не було зроблено остаточного висновку, чи була Зайцева у стані наркотичного сп’яніння. Хоч адвокат потерпілих Лариса Матвєєва долучала до матеріалів справи висновки, зроблені фахівцем МОЗ про наркотичне сп’яніння Зайцевої.

 

Пізніше нарколог Олена Федірко, котра першою після ДТП оглядала Зацеву, зникла. Її півроку шукала поліція. Журналісти в суді зустрічали сина Федірко, який запевняв, що передасть матері інформацію про необхідність з’явитися до суду. Однак коли Федірко таки поліція знайшла та доставила до суду, жінка чомусь заявила, що слідчий Ігор Волков, котрий розслідував провадження, жодного разу не повідомляв про необхідність прибуття до суду, при цьому він мав усі контакти. У засіданні нарколог наговорила багато, однак так і не сказала, чи була Зайцева у стані наркотичного сп’яніння.

 

 

Під час слухань з’ясувалося, що родинам потерпілих на банківські картки анонім скинув по 50 тисяч гривень. Таємним благодійником виявилися рідні Зайцевої. Дізнавшись про це, частина потерпілих відмовилася приймати цю компенсацію. Однак, незважаючи на це, у матеріалах справи цей факт пройшов як часткове відшкодування збитків – а це пом’якшуюча обставина. Помякшило вину підсудної також її щиро зачитане з аркуша каяття. Чому саме у 50 тис. грн родичі водійка оцінили життя загиблих і лікування постраждалих, невідомо.

 

Харківські експерти, незважаючи на низку клопотань, так і не змогли визначити остаточну швидкість «Лексуса», яким керувала Зайцева. Було встановлено, що водійка швидкість перевищувала, однак наскільки – лишилося загадкою. При цьому експерти з інших міст, блок управління «Лексуса» та прості харків’яни, котрі проглянули відео «прольоту» автомобіля площею Конституції перед зіткненням, змогли встановити, що швидкість трохи перевищувала 100 км/год. У експертів Інституту Бокаріуса цього не вийшло, бо зображення корпусу «Лексуса» начебто «були розмиті».

 

Наприкінці судових слухань прокурори попросили для обох обвинувачених однакового покарання – 10 років позбавлення волі із позбавленням права керування на 3 роки. Яким буде вирок, ми дізнаємося вже сьогодні. Утім, уже зараз видно, що всі сторони процесу будуть подавати апеляції. І до остаточної крапки у справі ще досить далеко.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme