Суд зобов’язав харківське КП заплатити за забруднення річки

У Харківській області суд зобов’язав підприємство відшкодувати завдані державі збитки
Depo.
3 серпня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua

Як повідомили кореспонденту Depo.Харків у прес-службі Державної екологічної інспекції України, у листопаді 2015 року екологи провели планову перевірку КП "Есхарівське житлово-комунальне експлуатаційне управління -2011".

Під час перевірки спеціалісти виявили низку порушень природоохоронного законодавства. Зокрема, був встановлений факт самовільного (без дозволу на спеціальне водокористування) скиду забруднюючих речовин від очисних споруд до річки Уди. Такі дії кваліфікуються як порушення вимог ст. 44, 49 Водного Кодексу України. Відповідно до наданої підприємством інформації, загальний об’єм самовільно скинутої води склав 209 тис. 993 куб. м.

На підставі цього фахівці держекоінспекції розрахували заподіяний матеріальний збиток, він склав 228 977 грн.

Підприємству пред’явили претензію з пропозицією добровільно відшкодувати суму завданого збитку, а матеріали перевірки направили до правоохоронних органів для порушення кримінального провадження.

Згодом держекоінспекція подала до Господарського суду Харківської області позовну заяву про стягнення шкоди. У липні цього року суд задовольнив позовну заяву Держекоінспекції в повному обсязі та видав ухвалу щодо примусового стягнення з ЕЖКЕУ-2011 збитків.

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків