Суд визначив заставу чиновнику Кернеса, якого підозрюють у продажі комунального асфальту

Суд обрав запобіжний захід заступнику директора Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради, якого підозрюють в привласненні бюджетних коштів

Відповідне рішення оголосив сьогодні, 22 листопада, суддя Дзержинського районного суду Олександр Шестак, передає Depo.Харків з посиланням на "Суспільне".

Підозрюваний у справі - заступник директора міського Департаменту будівництва та шляхового господарства Ігор Київський.

Прокуратура просила суд призначили йому запобіжний захід у виді тримання під вартою через ризик переховування від слідства. Адвокат підозрюваного Юлія Плетньова у свою чергу виступала проти арешту.

Заслухавши обидві сторони, суд постановив – Київський має внести 602 тис. грн застави або буде взятий під варту.

За словами прокурора Романа Петренка, обвинувачення оскаржуватиме вказане рішення суду. "У прокуратури є єдина послідовна та принципова позиція і вказане рішення суду безумовно буде оскаржено у встановленому законом порядку у Харківському апеляційному суді", - сказав Петренко.

Плетньова в свою чергу розповіла, що заставу внесуть, але теж подаватимуть апеляцію на такий запобіжний захід. "Ми вважаємо, що у суді прокурор не довів ані обґрунтування підозр, ані ризики, що були вказані у клопотанні, що мій підзахисний буде переховуватися чи впливати на свідків. Ми будемо подавати апеляцію на рішення суду про обрання запобіжного заходу у виді застави. Ми вважаємо, що через таке нульове кримінальне провадження, яке будь-який студент юракадемії може розбити, і через відсутність доказів та недоведеність позиції прокурора, рішення було винесено незаконно. І ми будемо подавати апеляцію на незаконне рішення суду, оскільки вважаємо, що жодний запобіжний захід не мав бути визначений моєму підзахисному", - сказала вона.

Як повідомляв Depo.Харків, СБУ викрила системні факти привласнення керівництвом департаменту Харківської міськради мільйонів гривень, виділених з бюджету на ремонт автошляхів.

Оперативники встановили, що протягом 2016-2018 років керівництво департаменту незаконно продавало асфальтову крихту (гранулят), що залишалася після ремонту автодоріг. Чиновники реалізовували тонни матеріалів підконтрольній фірмі за цінами вп’ятеро нижче ринкових. Комерсанти перепродавали продукцію вже за реальною вартістю. Отримані гроші організатори оборудки привласнювали.

21 листопада стало відомо, що ще чотирьом посадовцям департаменту повідомлено про підозру. Сума завданих державі збитків збільшилася ще на понад 900 тис. грн, а загальна сума складає понад 6 млн грн.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme