Суд відібрав "почесність" у друга Кернеса, який підтримав агресію проти України

Суд скасував рішення міської ради про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Харкова" громадянину Росії, який активно підтримав збройну агресію проти України Олександру Шишкіну

Про це Depo.Харків повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.

У ГПУ нагадали, що звання "Почесний громадянин міста Харкова" є найвищою відзнакою територіальної громади Харкова, яке присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток міста, що сприяло піднесенню його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні.

Рішенням міської ради від 6 серпня 2014 року звання "Почесний громадянин міста Харкова" присвоєно громадянину Росії Олександру Шишкіну у зв'язку з його меценатською діяльністю, зокрема ініціюванням будівництва у Харкові храму.

Водночас, органом місцевого самоврядування не було враховано, що цей громадянин, будучи членом Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації, підтримав прийняття постанов від 21 березня 2014 року "Про ратифікацію Договору між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів" і щодо схвалення Федерального конституційного закону "Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів – Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя".

Більше того, він проголосував за прийняття постанови Ради Федерації "Про використання Збройних Сил Російської Федерації на території України".

"Наведені обставини вказують на свідому негативну суспільно-політичну діяльність цього громадянина Росії щодо держави Україна, яка містить потенційну загрозу державній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України, а також сприяє терористичній діяльності та окупації територій нашої держави", - зазначили у ГПУ.

Оскільки вищевказане рішення міської ради прийнято неправомірно за відсутності законних підстав, органи прокуратури оскаржили його в судовому порядку.

Остаточним рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 6 лютого 2019 року касаційна скарга міської ради залишена без задоволення, а судові рішення про задоволення позову прокурора залишені в силі.

Як повідомляв Depo.Харків, у Харкові оголосили в розшук екс-голову Холодногірської адміністрації Харкова Максима Мусєєва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook