ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Суд скасував угоду Добкіна та забрав у будівельників право на частку "Металіста"

Вищий господарський суд України визнав недійсним договір ТОВ "Стальконструкція" з Харківською ОДА і КП "ОСК "Металіст" по реконструкції стадіону
Depo.
28 травня 2015 10:45
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у рішенні від 29 квітня 2015 року, пишуть "Наші Гроші", передає кореспондент Харків.depo.ua.

У квітні 2012 року ТОВ "Стальконструкція" уклало угоду з Харківською облдержадміністрацією і КП "Обласний спортивний комплекс "Металіст". Фірма повинна була виконати, а платою отримати у власність частку майна стадіону. Робіт було виконано на 13,23 млн. грн.

Однак у вересні 2014 року сама "Стальконструкція" звернулась до суду про визнання договору недійсним.

У суді підрядник заявив, що не може використати свою частку майна, адже діючий порядок відчуження нерухомого майна спорткомплексу суперечить встановленому законом порядку приватизації комунального майна.

Суди перших двох інстанцій позов не задовольнили. Але Вищий госпсуд з доводами позивача погодився і зазначив, що Харківська ОДА і ОСК "Металіст" не мали права розпоряджатися спорткомплексом. Це майно їм не належало, перебувало в їх господарському віданні, а власником є Харківська облрада. Тому вищезгаданий договір не може породжувати яких-небудь правових наслідків.

Таким чином, угода розірвана і, згідно з Цивільним кодексом, ТОВ "Стальконструкція" може спробувати стягнути 13,23 млн. грн., які були затрачені на будівництво.

Фірмою "Стальконструкція" володіють Леонід Костюков, Микола Мєлєнцов і Андрій Константинов.

Реконструкція стадіону "Металіст" відбувалася в рамках підготовки до Євро-2012 та почалася ще у 2007 році. Фінансування залучалося з різних джерел: державного і місцевого бюджетів, а також від інвесторів, зокрема групи компаній "DCH" Олександра Ярославського.

Свого часу Рахункова палата повідомила, що при реконструкції з порушенням законодавства були використані 60,5 млн. грн. Крім того, в ході реконструкції за рішеннями Харківської облради відчужено низку окремих будівель та об'єктів незавершеного будівництва спорткомплексу, які перебували в комунальній власності.

У серпні 2013 році новий власник ФК "Металіст" Сергій Курченко уклав угоду за 674,52 млн. грн. щодо придбання ОСК "Металіст". Але бізнесмен встиг внести тільки аванс в сумі 110 млн. грн. Після падіння режиму Віктора Януковича у серпні минулого року суд зобов'язав Курченка повернути стадіон у комунальну власність.