Суд не дозволив комунальникам Кернеса надсилати завищені рахунки в пусті квартири

Верховний Суд України не підтримав позицію харківського КП "Комплекс з вивозу побутових відходів" щодо обкладання порожніх квартир подвійним тарифом на вивезення сміття

Про це Depo.Харків повідомили у "Харківському антикорупційному центрі" з посиланням на постанову суду.

Активісти зазначили, що судові процеси продовжувались протягом 1,5 років, двічі доходячи до Верховного Суду.

Крім того, 12 вересня територіальне відділення АМКУ вже вдруге виявило ознаки правопорушення у КП "Комплекс з вивозу побутових відходів" щодо необґрунтованого нарахування плати за послуги з вивезення побутових відходів власникам квартир, у яких відсутні зареєстровані особи.

У Харкові з вересня-жовтня 2016 року власники квартир, в яких ніхто не проживає, почали звертатися до правозахисних організацій, отримавши подвійні рахунки за вивезення сміття, нагадали активісти. Згідно наказу КП "Комплекс з вивозу побутових відходів" від 28 вересня 2016 року, власники всіх порожніх приміщень в Харкові, за якими відсутні зареєстровані споживачі, мають платити подвійний тариф (за двох мешканців) за послугу з вивозу побутових відходів.

"На підприємстві це нововведення пояснили тим, що подвійне нарахування робиться по "нульових" квартирах з 1 вересня 2016 року виключно з міркувань справедливості – на підставі численних звернень мешканців, які оплачують вивіз твердих побутових відходів, тоді як господарям сусідніх квартир, що здають житлову площу в оренду, послуга обходиться безкоштовно, оскільки там ніхто не зареєстрований", - нагадали активісти.

Харківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вирішило, що такі дії є суттєвим порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та наклало на підприємство штраф в розмірі 68 тис. грн. Також АМКУ зобов'язало КП припинити порушення протягом двох місяців з дня отримання рішення.

КП "Комплекс з вивозу побутових відходів" намагалось оскаржити рішення АМКУ в суді. Перша та друга судові інстанції в 2018 році задовольнили позов комунального підприємства, після чого Верховний Суд повернув справу в першу інстанцію. І вже в 2019 році в задоволенні позову КП відхилили. Друга інстанція та Верховний Суд підтримали відповідне рішення першої інстанції.

На думку судів, у рішенні АМКУ доведено зловживання КП "Комплекс з вивозу побутових відходів" монопольним становищем на ринку.

Як повідомляв Depo.Харків, Антимонопольний комітет виявив ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях КП "Комплекс з вивозу побутових відходів".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook