Суд дозволив зняти електронний браслет харківському лісничому, якого оскандалив Зеленський

Адвокати керівника ДП "Гутянське лісове господарство" Віктора Сиси, якого підозрюють у спробі дати хабар детективу НАБУ, заявили, що чиновник потребує лікування

Суд дозволив зняти електронний браслет х…

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 27 грудня, передає Depo.Харків.

До суду надійшло клопотання прокурора відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного керівника ДП "Гутянське лісове господарство" Віктора Сису.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10 жовтня 2019 року Сиса запропонував та 30 жовтня передав детективу Національного антикорупційного бюро хабар у розмірі 100 тисяч доларів.

2 листопада 2019 року суд взяв Сису під варту з правом внесення застави в сумі 4,9 млн грн, 4 листопада застава була внесена, а Сиса звільнений з-під варти. При цьому він не може виїжджати з населеного пункту, в якому проживає - смт Золочів, без дозволу детектива або прокурора, за виключенням виїзду до місця своєї роботи. Сиса має повідомляти детектива про зміну місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками, здати на зберігання паспорти, носити засіб електронного контролю. Вказана ухвала діяла до 28 грудня 2019 року.

Посилаючись на ризик, що підозрюваний може переховуватися від слідства, знищити або приховати речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин правопорушення, впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню, прокурор просив суд продовжити строк дії покладених на підозрюваного обов`язків до 31 січня 2020 року.

Прокурор клопотання підтримав та пояснив, що досудове розслідування триває, зокрема, проводяться заходи, направленні на встановлення автомобіля та водія, які були залучені підозрюваним до передачі грошей детективу НАБУ. Також у зв`язку з завантаженістю експертної установи не проведена експертиза документів.

Захисники просили суд скасувати необхідність носити електронний засіб контролю, тому що Сиса проходить лікування в кардіологічному відділенні Обласної клінічної лікарні, у зв’язку із чим має відвідувати вказаний медичний заклад, "а необхідність кожного разу отримувати дозвіл детектива становить деякі незручності через значну відстань між місцем проживання підозрюваного та місцем проведення досудового розслідування".

Суд клопотання прокурора задовольнив частково і звільнив Сису від необхідності носити електронний браслет. Інші зобов’язання він має виконувати й надалі.

Як повідомляв Depo.Харків, за версією правоохоронців, Сиса пропонував детективу НАБУ 100 тис. доларів за вирішення питання про закриття кримінального провадження, яке пов’язане із протиправним відчуженням значних обсягів деревини та продажем лісоматеріалів за заниженими цінами на користь підконтрольних Сисі приватних суб’єктів господарювання. Затримали посадовця 30 жовтня.

За словами директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, Сиса приніс детективу пакет із грошима, в якому було 110 тис. доларів, тобто на 10 тис. доларів більше обумовленої суми. При цьому Сиса заявив, що "переплутав пакети".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"