Стало відомо, про що в Раді говорять харківські мажоритарники (ІНФОГРАФІКА)

Більшість депутатів-мажоритарників парламенту, яких обрали на Харківщині, у своїх виступах не торкалися проблем регіону
Depo.
29 вересня 2016 12:20
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Харків, про це йдеться у звіті громадської мережі "Опора", активісти якої слідкують за виборчим процесом в Україні.

"Опора" зазначає, що з початку набуття повноважень Верховна Рада провела 59 засідань. Правом депутатського виступу скористалися лише 6 депутатів з 14 обраних мажоритарників від Харківської області.

Більшість народних депутатів висловлюється з приводу загальнонаціональних проблем і лише троє: Олександр Кірш, Віктор Остапчук та Анатолій Гіршфельд говорять у Раді про проблеми Харківщини.

Найбільшу кількість виступів має нардеп Віталій Хомутиннік – 18. Мажоритарник приділяє увагу виключно загальнополітичним проблемам, обговорюючи в Раді економічну політику, необхідність внесення змін до Податкового кодексу, обрання керівного складу ВР та формування Державного бюджету. Депутат не має виступів, які б стосувалися виключно проблем виборчого округу або міста.

Народний депутат Анатолій Гіршфельд 17 разів виступав на парламентських засіданнях. Один виступ депутата стосується місцевих проблем: фінансування професійно-технічної освіти у Харківській області. У своєму виступі депутат закликає колег добиватися однакового фінансування ПТУ по всій країні. Інші 16 виступів мажоритарника стосуються загальнонаціональних питань: внесення змін до Податкового кодексу, стабілізації платіжного балансу країни, формування Державного бюджету.

Третє місце за кількістю виступів у загальному рейтингу займає Валерій Писаренко. Депутат має 12 виступів на загальнополітичні теми. Найчастіше виступи депутата торкалися соціально-економічної ситуації в країні, необхідності державного контролю у сфері господарської діяльності, правосуддя. Мажоритарник жодного разу не згадував Харківщину, обговорюючи виключно всеукраїнські проблеми.

Олександр Кірш 7 разів виступав у Верховній Раді, 2 виступи депутата зосереджені виключно на місцевих проблемах. Що стосується питань Харківщини, то мажоритарник висловлював думку щодо необхідності збереження та розширення площі Харківської консерваторії Інститута мистецтв та піклувався про проблему затримки заробітних плат на харківському авіаційному заводі. Виступи депутата на загальнополітичні теми стосуються необхідності внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, загальноекономічних проблем.

Народні депутати Дмитро Святаш та Віктор Остапчук мають 3 та 2 виступи в Верховній Раді відповідно. Дмитро Святаш говорив на пленарних засіданнях виключно на загальнополітичні теми: необхідність внесення змін до Податкового кодексу України та визначення представників ВРУ до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Віктор Остапчук двічі скористався правом депутатського виступу. Один раз депутат згадав про проблеми Харківщини: "знищення залізничної медицини" у місті Харків та ліквідацію футбольного та волейбольного клубів "Локомотив". Інший виступ стосувався питання нагородження учасниць олімпіади в Ріо-де-Жанейро з синхронного плавання.

Народні депутати Володимир Мисик, Анатолій Денисенко, Олександр Фельдман, Володимир Кацуба, Дмитро Шенцев, Дмитро Добкін, Олександр Біловол та Євгеній Мураєв жодного разу не виступали під час пленарних засідань Верховної Ради.

Стало відомо, про що в Раді говорять харківські мажоритарники (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Більше про події у Харкові та області читайте на Depo.Харків