Стало відомо, де найбрудніша вода на Харківщині

У Харківській області протягом минулого року з джерел і мереж водопроводів досліджено майже 8,9 тисяч проб води

Стало відомо, де найбрудніша вода на Хар…

Як передає Depo.Харків, про це повідомляє Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України.

 

За відомостями лабцентру, із них у 24,7% виявлені перевищення нормативів. У порівнянні з 2018 роком у Харківській області відмічається збільшення питомої ваги відхилень від стандартів за санітарно-хімічними показниками. Найбільший відсоток проб з відхиленнями від нормативних показників зареєстровано у Лозівському (74,6%), Золочівському (65,2%), Близнюківському (59,9%), Сахновщинському (48%), Дворічанському (44,9%), Борівському (39,5%) районах та в містах Лозова (83,8%) і Люботин (42,7%).

 

"У досліджених пробах води із року в рік виявляються перевищення нормативних показників по кольоровості, каламутності, запаху, присмаку, окиснюваності, загальній жорсткості, вмісту сульфатів, хлоридів, заліза, аміаку, нітратів, кремнію, фтору, сухого залишку", - йдеться в повідомленні.

 

Читайте також: 20 років після каналізаційної катастрофи. Харків досі ризикує піти під землю

 

За мікробіологічними показниками досліджено майже 11 тисяч проб води централізованого водопостачання, із них у 7,9% виявлені відхилення від встановлених нормативів. У порівнянні з 2018 роком якість питної води за показниками епідемічної безпеки залишається без істотних змін.

 

Найбільша питома вага проб із відхиленнями від нормативних показників спостерігається у Лозівському (33%), Куп’янському (23,7%), Дворічанському (17,4%), Красноградському (18,8%), Близнюківському (18,8%), Борівському (17,1%), Балаклійському (18,5%), Нововодолазькому (15,2%) районах та містах Лозова (17,1%) і Куп’янськ (12,7%).

 

У місті Харкові досліджена 841 проба питної води за санітарно-хімічними показниками, з них 13,2% не відповідало нормативним вимогам, а саме: встановлено перевищення гранично допустимих рівнів кольоровості у 1,1-4,8 разів, запаху – у 1,5 разів, каламутності у 1,1-3,9 разів, окиснюваності у 1,1-1,4 рази, вмісту заліза у 1,1-8,8 разів, хлору залишкового зв’язаного у 1,1-1,3 рази. За мікробіологічними показниками досліджено 1804 проби, з них у 2% виявлені відхилення від нормативних вимог.

 

"Усі проби питної води, відібрані з мереж централізованого водопостачання на вірусологічні та паразитологічні показники, відповідали вимогам санітарних норм", - зауважили у лабцентрі.

 

Як повідомляв Depo.Харків, у Куп'янському районі виявили три заклади освіти з брудною питною водою.

Всі новини Харкова сьогодні читайте на Depo.Харків

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme