Справа про смертельну ДТП: Про що Зайцева, Дронов і прокурори просили суд у Харкові (ВІДЕО)

Харківський суд заслухав останні перед вироком виступи обвинувачених Олени Зайцевої і Геннадія Дронова, а також репліки представників державного обвинувачення

Як передає Depo.Харків, суддя сьогодні, 19 лютого, видалився до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.

Зайцева під час свого виступу висловила жаль, сказала, що розкаюється та готова понести будь-яке покарання, що призначить суд.

Дронов наголосив, що вперше зіткнувся з кримінальним судочинством України. Він заявив, що ніколи не дозволяв собі перевищувати швидкісний режим, а також не мав приводів до міліції чи поліції. "Те, що тут відбувалося, на істину зовсім не схоже. Таке враження, що нас тут збирали не для того, щоб розібратися, що ж насправді відбулося і ухвалити чесне і правильне рішення, не поливаючи нікого брудом, не призначуючи винуватців, видаючи бажане за дійсне, подаючи це суспільству, яке вже від цього втомилося. А потім попросити по максимуму, щоб потім усі заспокоїлися", - наголосив він.

У свою чергу процесуальний керівник у кримінальному провадженні прокурор Валерій Бухан, звертаючись до суду, підкреслив, що прокуратура просить не застосовувати для обвинуваченої ст. 69-1 Кримінально кодексу України та не призначати водійці покарання за наявності обставин, що пом'якшують його.

"Як встановлено під час судового розгляду, є лише одна обставина, яка пом'якшує покарання обвинуваченої – це щире каяття, що виразилося у добровільному матеріальному відшкодуванні деяким потерпілим. Але фактично вона свою вину у скоєному кримінальному правопорушенні не визнає. Це підтверджується і виступом одного із її захисників, аналізуючи який, можна зробити висновок про те, що обвинувачена взагалі не порушувала Правил дорожнього руху України. Тому ми категорично заперечуємо проти застосування ст. 69-1 Кримінального кодексу України і наполягаємо на максимальному терміні покарання – 10 років позбавлення волі для кожного водія", - сказав Бухан.

Другий прокурор Максим Блохін підкреслив, що державне обвинувачення вимагає максимального покарання обом учасникам ДТП.

"Судовий процес проходив у напруженій психологічній атмосфері. Особливо в перші його дні. Однак, слід зазначити, що і в такій атмосфері суд зміг забезпечити сторонам обвинувачення та захисту необхідні умови для виконання ними своїх процесуальних обов'язків, - зазначив один із процесуальних керівників у кримінальному провадженні Блохін під час дебатів. - Сторона обвинувачення вважає, що провина обох водіїв доведена в повному обсязі та наполягає на максимальній мірі покарання, передбаченій Кримінальним кодексом України для обох водіїв. Прошу Вас, шановний суд, вдумливо та відповідально підійти до оцінки кожного доказу та прийняти правильне рішення".

Наразі для ухвалення судового рішення суддя перебуває у нарадчій кімнаті. Оголошення вироку планується за тиждень.

Довідка Depo.Харків. Дорожньо-транспортна пригода сталася 18 жовтня 2017 року близько 20:40 на перехресті вул. Сумської та вул. Мечникова. Водій автомобілю "Volkswagen Touareg", який виїхав на перехрестя з порушенням Правил дорожнього руху, зіткнувся з автомобілем "Lexus", що рухався на заборонений сигнал світлофору та з перевищенням дозволеної у населених пунктах швидкості. Внаслідок зіткнення "Lexus" виїхав на тротуар, де збив пішоходів. Наразі на вимогу прокуратури підозрювані перебувають під вартою.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Харків

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook